Чи потрібно дітям вакцинуватися від COVID-19

Чи потрібно дітям вакцинуватися від COVID-19

Питання колективного захисту від коронавірусу все ще залишається відкритим. Це в однаковій мірі відноситься як до дорослих, так і до дітей. На думку деяких лікарів, люди, які не отримали вакцину від COVID-19, не можуть покладатися, що будуть захищені колективним імунітетом.

CNN повідомляє, що попри високі темпи вакцинації у США та зниження числа госпіталізацій і смертей, для невакцинованих людей все ще зберігається високий ризик зараження. Доктор медичних наук Леана Вен говорить, що ця ймовірність знаходиться на рівні січневого піку.

Повністю вакциновані люди відчувають себе у безпеці – вони не носять маски та можуть не дотримуватися дистанції. Це створює ілюзію колективної безпеки, та ті, хто не вакцинувалася, особливо діти, також стали частіше нехтувати правилами дистанціювання.

Відео дня

Сприйнятливість дітей до коронавірусу

Згідно з проведеним в США новим дослідженням, є висока ймовірність того, що діти молодшого віку є значними носіями деяких більш заразних штамів коронавірусу.

Дослідження охоплювало період понад рік, в нього включалися 2119 пацієнтів з COVID-19 з дитячих лікарень. Їх перевіряли на штами коронавірусу, що викликають занепокоєння, а також на ключові мутації, які допомагають цим варіантам стати більш заразними або сховатися від імунітету пацієнта.

За період проведення дослідження було ідентифіковано 560 з цих важливих мутацій, 75% всіх випадків – у дітей до 12 років. У зв'язку з цим експерти пропонують посилити моніторинг випадків COVID-19 у дітей, оскільки результати підтверджують теорію, що поки вакцинація не включає дитячу вікову групу, закінчити пандемію у короткі терміни буде неможливо.

Чи потрібно продовжувати носити дітям маски

У країнах, де активно проводиться вакцинація, діти, як і дорослі, перестають носити маски. Діти зазвичай легше переносять COVID-19 та тільки у рідкісних випадках вимагають госпіталізації. Однак у світлі даних про те, що вони можуть активно передавати коронавірус, особливо найбільш заразні штами, ситуація з необхідністю продовжувати носити маски активно обговорюється у багатьох країнах, особливо у США.

Згідно з рекомендаціями CDC (Центрів по контролю і профілактиці захворювань США), маски повинні носити всі діти старше двох років. ВООЗ дає інші рекомендації: до 5 років – носити маски не потрібно, 6-11 років – на розсуд батьків, виходячи з наявного ризику, старше 12 років – носіння обов'язково крім дітей, які пройшли вакцинацію.

Також, згідно з правилами ВООЗ, маска не потрібна під час занять спортом, в той час, як CDC не робить для цього винятку. CDC також наполягає на носінні масок у літніх таборах, крім випадків, коли діти плавають або їдять.

Різниця у підході породжує гарячі дискусії, іноді примус носити маски навіть порівнюють з жорстоким поводженням з дітьми. Найімовірніше, ситуація вирішиться сама собою після того, як будуть закінчені клінічні випробування з вакцинації дітей. Зараз для дітей у віці від 6 місяців їх проводить Moderna і Pfizer. Очікується, що Pfizer представить дозвіл на використання вакцини у надзвичайних ситуаціях у цієї вікової групи дітей вже цієї осені.

Наскільки ефективна вакцинація

25 травня CDC опублікував звіт по захворюваності та смертності від COVID-19, що охоплює період з початку року до 30 квітня. За цей час повністю вакциновані 101 млн осіб. Ці дані включають два щеплення Pfizer або Moderna або одноразову дозу J & J.

Серед всіх вакцинованих COVID-19 був діагностований у 10+ тис. осіб. До статистики включали тих, хто захворів на коронавірус через 14 днів після отримання останньої дози, що становить 0,01%. У 27% випадків захворювання протікає безсимптомно, і тільки одному з 10 була потрібна госпіталізація. З цієї групи від COVID-19 померло 160 осіб (приблизно 2% від захворілих).

Ці дані підтверджують, що вакцинація є єдиним ефективним на сьогодні інструментом боротьби з глобальною пандемією. Тим, хто поки не має можливості вакцинуватися, включаючи дітей, слід продовжувати носити маски та дотримуватися дистанціювання. Це знизить швидкість передачі вірусу та зменшить ймовірність його подальшої мутації.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки