Чіп від Neuralink вперше вживили в мозок людини

Чіп від Neuralink вперше вживили в мозок людини

Компанія Neuralink американського інженера, підприємця та мільярдера Ілона Маска вперше імплантувала свій чип Telepathy у мозок людини. Neuralink – це нейротехнологічний стартап, який з 2017 року розробляє гаджети для лікування захворювань головного мозку.

Як заявив сам Ілон Маск, перші результати після вживлення чіпа показують перспективну активність нейронів. Імплантат дозволяє людям із паралічем та іншими неврологічними захворюваннями користуватися комп'ютером.

Як Ілон Маск реалізував амбіції Neuralink?

Перший пацієнт, якому вживили чип, відновлюється після операції та вже добре почувається, - поділився Маск у соціальних мережах. При цьому засновник компанії Neuralink наголосив: імплантат успішно функціонує, фіксуючи мозкову активність.

Відео дня

"Початкові результати показують перспективне виявлення спайків нейронів", - зазначив Маск. Спайки - це активність нейронів: клітин, які використовують електричні та хімічні сигнали для відправки інформації через мозок до тіла.

Компанія Neuralink вперше отримала дозвіл від агентства FDA проводити випробування чіпа на людях у травні минулого року. Це стало відправною точкою для реалізації амбіцій стартапу допомагати пацієнтам долати параліч та безліч інших неврологічних захворювань.

Сила думки: можливості чіпа Telepathy для пацієнтів із паралічем

З дня створення стартапу Neuralink Ілон Маск неодноразово говорив про те, що початкова мета вживлення чіпа в мозок людини – дати можливість пацієнтам з паралічем та іншими неврологічними захворюваннями керувати комп'ютерним курсором чи клавіатурою силою думки.

У дослідженні експерти застосували робот, який хірургічним шляхом розмістив імплантат Telepathy в ділянку мозку, який контролює рух кінцівок.

Завдяки електродам, чип зчитує активність відповідних нейронів людини за її бажанням поворухнути рукою, щоб зрушити курсор на моніторі чи набрати текст на клавіатурі. Пристрій передає інформацію програмному забезпеченню на комп'ютері, який аналізує зареєстровану активність та використовує її для переміщення курсору або виведення тексту.

Принцип дії мозкового чипа не новий та активно тестується на людях іншими лабораторіями, однак для приватної компанії Ілона Маска це перше випробування на живій людині. На відміну від більшості інших імплантатів, пристрій Neuralink повністю бездротовий.

Зазначимо, що спочатку Neuralink тестував чіп на мавпах. Після завершення досліджень ветеринарні звіти показали, що у тварин спостерігаються судоми, параліч та набряк головного мозку після впровадження чіпа.

Зважаючи на це, компанію підозрювали у введенні в оману інвесторів щодо безпеки її технології, після чого Ілон Маск заявив у соціальній мережі, що "жодна мавпа не померла після вживлення імплантату Neuralink".

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки