Чому кидає в жар: названі головні причини

496,4 т.
Чому кидає в жар: названі головні причини

Хвиля жару, яка прокочується тілом, може бути симптомом різних захворювань і станів.

Зокрема, існує п'ять основних причин появи такого стану.

Вегето-судинна дистонія

Це не хвороба, але й не надто приємний стан. При вегето-судинній дистонії можуть з'явитися такі симптоми, як метеочутливість, погіршення пам'яті, порушення сну, нудота, біль у грудній клітці, задишка та ін. І все це при повній відсутності будь-яких змін ні в серці, ні в судинах. Дуже часто симптоми ВСД відвідують підлітків і молодих людей, їх кидає то в жар, то в холод через нестабільний гормональний фон і різкі викиди адреналіну.

Відео дня

Недовірливим і дратівливим людям теж знайомий це стан, особливо в моменти стресу, гніву, агресії, страху та інших емоційних стрибків.

Менопауза

Кидати то в жар, то в холод може при клімаксі, тоді це називається гарячими приливами. Таким чином організм намагається налагодити терморегуляцію, коли знижується рівень жіночого статевого гормону естрогену. Коли судини розширюються, з'являється відчуття жару і піт, коли звужуються - озноб.

Причини такого стану в період менопаузи досі залишаються невідомими. Ясно тільки одне, ніяких ризиків і небезпек припливи не несуть, а ось дискомфорту приносять чимало. Це і безсоння, і підвищена пітливість при клімаксі, і зниження кров'яного тиску.

Застуда і грип

Нездужання може з'явитися вже через добу після зараження вірусом. То в жар, то в холод частіше кидає при грипі, оскільки його перебіг більш гострий, ніж при звичайній застуді. Якщо цей стан супроводжується високою температурою та триває близько п'яти днів поспіль, немає сумнівів, - це грип.

Тиск

При гіпертонії то в жар, то в холод найчастіше кидає вночі. Особливо часто напади нічної пітливості відвідують людей, які пережили інфаркт міокарда чи інсульт. При цьому збільшується артеріальний тиск, частішає пульс, червоніє обличчя і відвідує почуття тривоги.

Ендокринні захворювання

Ендокринні захворювання - це хвороби, які викликають порушення функцій залоз внутрішньої секреції. Такі захворювання, як тиреотоксикоз, гіпотиреоз і цукровий діабет теж можуть провокувати температурні скачки.

Як раніше повідомляв "МедОбоз", підвищення попиту на бюджетні лікарські засоби через зниження купівельної спроможності українців, призвело до збільшення обсягів ринку контрафактних товарів.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки