Чотири способи перевіритися на COVID-19

Чотири способи перевіритися на COVID-19

Тестування – один із важливих діагностичних засобів для виявлення SARS-CoV-2. Станом на листопад минулого року на медичному ринку у світі було представлено від 400 різних тестів, і відтоді їх число виросло. Всі тести діляться на кілька груп, мають різну вартість і точність.

ПЛР-тест

Метод полімеразної ланцюгової реакції визнаний у світі найточнішим і найнадійнішим. Він призначений для виявлення вірусу в організмі людини на момент тестування. Тестування проводиться в лабораторії, для чого беруть мазок з носа та зіва. Час виконання – 6-48 годин.

Точність ПЛР-діагностики залежить від багатьох факторів, включаючи правильність забору матеріалу, умови його зберігання та транспортування, якість реактивів.

Відео дня

Тест виявляє коронавірус в середньому в період 2-14 день, найбільша концентрація вірусу в ротоглотці спостерігається на 4-7 день від моменту зараження, у деяких хворих патоген виявляється аж до 30 дня після зараження. Пік заразності відзначається до появи симптомів.

ІФА-тести

ІФА-тести призначені для виявлення антитіл, які виробляються організмом у відповідь на проникнення вірусу. Тест дозволяє встановити стадію хвороби, він проводиться в лабораторії, для аналізу беруть кров з вени.

Проводити діагностику актуально не відразу після появи симптомів, а через 4-5 днів. Залежно від періоду, що минув з моменту виникнення ознак хвороби, виявляються максимальні концентрації різних антитіл: IgM – через 5-7 днів, IgG, що показують наявність імунітету до коронавірусу – пізніше.

Якщо IgM не виявлене, то значить організм з вірусом не стикався. У стадії захворювання IgM буде перевищувати 1.1 (інтерпретація результатів в різних лабораторіях може відрізнятися), одночасно з цим виявляється IgG, навіть при відсутності яскраво виражених симптомів.

Експрес-тести

Домашні тести можуть бути швидким і зручним варіантом для самоконтролю. Схвалені до використання FDA тести представлені на сторінці про тестування на COVID-19.

Імунохроматографічний аналіз (ІХА) на антигени

Імунохроматографічний аналіз – швидкий тест для виявлення антигенів коронавірусу, який може використовуватися для самоконтролю. Результат не повинен бути єдиним критерієм для постановки діагнозу. Матеріал – мазок з носоглотки.

Після появи цих експрес-тестів вважалося, що їх використовувати може тільки медперсонал, оскільки без підготовки самозабір біоматеріалу може бути виконаний неправильно. Однак потім з'явилися підтвердження, що самодіагностика також може проводитися якісно, ​​в т. ч. в домашніх умовах.

Яка точність ІХА на антигени

За результатами систематичного огляду, представленого в Кокранівської бібліотеці, різні виробники тестів розрізняються по точності.

В середньому, у людей з підтвердженим COVID-19 тести на антиген правильно виявили інфікування в 72% випадків при наявності симптомів і в 58% – без симптомів. Найбільш точними тести були при використанні в перший тиждень після появи симптомів (в середньому 78% підтверджених випадків мали позитивні тести на антиген). Ймовірно, це пов'язано з тим, що в перші дні після зараження в організмі людини знаходиться найбільша кількість вірусу.

У людей, які не хворіють, експрес-тести на антиген правильно виключили інфекцію у 99,5% людей з симптомами та у 98,9% людей без симптомів.

Імунохроматографічний аналіз (ІХА) на антитіла

Експрес-тести ІХА виявляють антитіла IgG і IgM. Для аналізу використовується кров з пальця. Такі тести вважаються менш чутливими, час діагностики та інтерпретація результатів вказуються виробником.

Результати повинні враховуватися разом з іншою клінічною інформацією. Якщо результат тестування негативний, а клінічні симптоми зберігаються, рекомендується провести повторну діагностику з використанням інших методів.

Ціни на діагностику в лабораторіях
  • Ніколаб: ПЛР – 640 грн, сумарні антитіла IgA, IgM, IgG – 470 грн.

  • Biolab Diagnostic: ПЛР – 602-1260 грн, сумарні антитіла – 405 грн, експрес-тест на антиген – 450 грн.

  • Synevo: ПЛР – 990 грн, аналіз на антитіла IgG – 500 грн, тест на антиген – 600 грн.

  • Eurolab: ПЛР – 1200 грн, тест на антиген – 615 грн.

  • Diagen: ПЛР – 750-938 грн, тест на антиген – 508 грн, сумарні антитіла – 842 грн.

Вартість експрес-тестів в аптеках

ІХА на антигени:

  • Тест Cito Test Covid-19 Ag: Фармаско, ціна 399-560 грн.

  • Тест-експрес Testsealabs Covid-19 Antigen Cassette: Hangzhou Testsea Biotechnology CO., ціна 240-350 грн.

ІХА на антитіла:

  • Тест-касета Novazym Polska S.C.: Novazym Polska S.C., ціна 405 грн.

  • Тест-набір АТ-Коронавірус-тест-МБА Verus: МедБіоАльянс, ціна 299-407 грн.

  • Тест-експрес Testsealabs: Hangzhou Testsea Biotechnology CO., ціна 216-226 грн.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки