Covaxin – нова вакцина, дозволена в Індії

Covaxin – нова вакцина, дозволена в Індії

На тлі другої смертоносної хвилі COVID-19 Індія збільшує виробництво власних препаратів проти коронавірусу. Серед інших вакцин сьогодні застосовується Covaxin, розроблений відомим індійським фармвиробником Bharat Biotech в співробітництві з ICMR (Індійська рада медичних досліджень).

Згідно з недавніми даними провідного Національного дослідницького інституту США (NIH), Covaxin ефективний відносно як Alpha-, так і Delta-варіанту коронавірусу. Регулюючі органи Індії схвалили застосування вакцини в екстреному порядку у січні, ще до завершення третьої фази випробувань.

Що відомо про Covaxin?

Covaxin – інактивована (убита) вакцина. При її введення імунні клітини розпізнають мертвий SARS-CoV-2, в результаті чого виробляються антитіла проти нього. Повна вакцинація складається з двох доз, перерва між їх введенням – 4 тижні. Вакцина не вимоглива до умов зберігання (2-8 °C).

Відео дня

У препараті використовується ад'ювант (речовина, створена як частина вакцини для посилення імунної відповіді та підвищення ефективності вакцини), розроблений і протестований у лабораторії біотехнологічної компанії ViroVax LLC Лоуренса, штат Канзас, за підтримки Програми розвитку ад'ювантов NIAID. Альгідроксіквім-II є першим ад'ювантом в дозволеної вакцині проти інфекційних захворювань, що активує рецептори TLR7 і TLR8, які відіграють життєво важливу роль в імунній відповіді на віруси.

Галун, що містяться в Alhydroxiquim-II, стимулюють імунну систему до пошуку патогену. Побічні ефекти Alhydroxiquim-II незначні, повідомляє NIH.

Ентоні С. Фаучи від імені Національного інституту охорони здоров'я, що має історію тісної наукової співпраці з Індією, заявив, що ад'ювант, розроблений при його фінансуванні, вніс свій внесок в успіх створення високоефективного препарату Covaxin.

Результати випробовувань

Зараз доступні результати двох досліджень (1, 2), які вивчали ефективність препарату. У повідомленні NIH говориться, що результати двох досліджень сироватки крові людей, які отримали Covaxin, показують, що вакцина сприяє виробленню антитіл, які ефективно нейтралізують Alpha і Delta варіанти SARS-CoV-2 (B.1.1.7 і B.1.617).

Тим часом неопубліковані проміжні результати третьої фази дослідження показують, що вакцина на 78% ефективна проти симптоматичного захворювання, на 100% – проти важкого COVID-19, включаючи госпіталізацію, і на 70% – проти безсимптомної інфекції SARS-CoV-2.

Covaxin і варіанти COVID-19

Сьогодні існує чотири варіанти коронавірусу, що викликають заклопотаність – Alpha, Beta, Gamma і Delta, при цьому Delta Plus є суб-лінією варіанту Delta, який також належить до варіантів, що викликають заклопотаність.

Генеральний директор ICMR Балрам Бхаргава на пресконференції минулого тижня сказав, що Covishield і Covaxin працюють проти варіантів SARS-CoV-2 Alpha, Beta, Gamma і Delta, в той час, як тести ефективності проти варіанту Delta Plus тривають.

Минулого місяця представники Bharat Biotech заявили, що очікують схвалення Covaxin від Всесвітньої організації охорони здоров'я для включення вакцини у список для використання в надзвичайних ситуаціях протягом найближчих декількох місяців.

На сьогодні препаратом Covaxin вже вакциновано приблизно 25 млн осіб в Індії та інших країнах. Днями агентство з контролю за продуктами та ліками Філіппін заявило, що схвалено екстрене використання індійської вакцини Covaxin (Bharat Biotech).

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки