COVID-19 – нестрашна хвороба, якщо не боятися: це та інші одкровення вірусолога

COVID-19 – нестрашна хвороба, якщо не боятися: це та інші одкровення вірусолога

Рівень надання медичної допомоги в будь-якій країні залежить від багатьох факторів, і роль відіграє не тільки фінансування і матеріально-технічна база, а й рівень освіти та переконання лікарів, які займають високі посади в структурі.

Про одну з учених – кандидатку біологічних наук, старшу наукову співробітницю Інституту мікробіології та вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України (Відділ проблем інтерферону та імуномодуляторів) Жолобак Надію Михайлівну розповів MED GOblin, якй докладно розібрав її липневе інтерв'ю UKRLIFE.TV.

– На число заражень впливають обмеження, які вводяться, оскільки люди починають турбуватися про епідемію.

Відео дня

Цьому твердженню суперечить багато фактів, наприклад досвід Китаю, який саме завдяки жорстким примусовим локдаунам зміг контролювати поширення інфекції. Аналогічні заходи вживалися практично у всіх країнах, саме вони, а не розповіді про необхідність зниження рівня занепокоєння, були найефективнішими, в поєднанні, безумовно, з вакцинацією.

– COVID-19 краще називати просто нежитю.

Це є досить сумнівною заміною, оскільки ці захворювання мають різну причину і клінічні прояви. І число смертей від коронавірусу не йде ні в яке порівняння з кількістю померлих від сезонного риніту.

– Летальні випадки серед лікарів, що працюють в ковідних відділеннях, пов'язані з їх втомою, страхом і незнанням.

Це висловлювання Жолобак складно коментувати, навіть MED GOblin. Говорити про те, що смерть людей, які рятували життя, була викликана некомпетентністю, страхом і втомою – це за межами розуміння.

– Вакцинація активує імунітет неприродним шляхом, що може привести до розвитку онкологічних патологій (на думку російських вчених).

Така гіпотеза широко поширена серед прихильників руху проти щеплень. Однак немає жодного дослідження, яке б такий зв'язок підтверджувало. Мабуть, щоб відразу не допустити подібні маніпуляції на сторінці Інституту Дослідження Рака є фраза "Vaccines do not cause cancer".

– Після вакцинації вироблені антитіла допомагають вірусу заражати клітини організму.

Така гіпотеза також не має під собою підстав, оскільки саме завдяки вакцинації спостерігається зниження числа активних випадків у всіх країнах, де проводиться масова вакцинація. Статистику можна подивитися в відкритих джерелах.

– Прізвисько Чумогон, яке закріпилося за Заболотним, пов'язане з тим, що він визначив переносника вірусу і зупинив його циркуляцію. Однак це різні види вірусів, і COVID-19 – респіраторний.

Дивно чути подібні порівняння від вірусолога, оскільки збудником чуми є не вірус, а бактерія.

– Кубинці розробляють інтраназальну вакцину, а в цілому за останній рік вони представили п'ять вакцин. Це говорить про потужні біотехнології, які у них є попри блокаду останні 60 років. Від пропозиції ВООЗ отримати одну зі схвалених вже вакцин вони відмовилися, оскільки самі можуть поділитися зі світом своїми препаратами.

Наскільки такі твердження відповідають дійсності також може побачити кожен з відкритих джерел. Так, за минулі три місяці в країні було вакциновано 22% населення, водночас спостерігається різке зростання нових випадків: за цей же період – у 8 раз.

– На Кубі для профілактики використовують назальний інтерферон. В Україні також є подібний препарат – Назоферон.

Цей момент з перерахуванням комерційних назв препаратів дуже нагадав рекламну паузу, коли необхідно непомітно просунути будь-якої товар.

– При ректальному введенні інтерферон всмоктується в кров без побічних ефектів, оскільки це дуже м'який шлях введення. Свічки з інтерфероном є як в Україні, так і в сусідній країні, розташованій на півночі.

Насправді м'яке ректальне введення інтерферону не так вже й безпечно, про що MED GOblin розповідав раніше.

– Інтерферон після введення в ніс захищає слизові оболонки протягом 3-4 годин. Препарат може використовуватися в будь-який час – перед виходом на роботу або в магазин.

Якщо порахувати сумарно – протягом року по три рази на день, виходить близько 1000 упорскувань. Ефективність цього засобу досить сумнівна, вартість – висока, і навіть за ступенем зручності в порівнянні з безкоштовною вакцинацією (2 уколу) інтерферон програє. Але Жолобак, по всій видимості, використовує інші аргументи, і крім матеріальної зацікавленості в просуванні інтерферонів складно припустити інші варіанти.

– Невідомо, яку реакцію викличе змішання різних типів вакцин, оскільки жоден з використовуваних препаратів не досліджений.

Це не спірне, а просто необґрунтоване твердження, що нав'язується людям. Перед схваленням кожна вакцина пройшла необхідні випробування на десятках тисяч людей і надала їх результати. Згідно з відкритими даними, в цілому зараз введено вже понад 4 мільярди доз у всьому світі, при цьому всі нові побічні ефекти реєструються, а процес вивчення та уточнення профілю безпеки та ефективності не переривається. Щодо змішування різних типів вакцин – також проводяться різні дослідження, і за попередніми даними, така стратегія показує непогані результати.

COVID-19 – нестрашна хвороба, якщо не боятися: це та інші одкровення вірусолога
COVID-19 – нестрашна хвороба, якщо не боятися: це та інші одкровення вірусолога
COVID-19 – нестрашна хвороба, якщо не боятися: це та інші одкровення вірусолога
COVID-19 – нестрашна хвороба, якщо не боятися: це та інші одкровення вірусолога
COVID-19 – нестрашна хвороба, якщо не боятися: це та інші одкровення вірусолога

Як і будь-які інші, переконання Жолобак мають місце бути. Однак неприпустимим є факт, що вона одночасно з цим працює в НАН України та транслює свою антинаукову думку на багатомільйонну аудиторію, а значить – бере безпосередню участь у лікуванні кожного з жителів країни.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки