Delta-варіант COVID-19: що відомо

Delta-варіант COVID-19: що відомо

Варіант COVID-19 Delta, також відомий як B1617.2, був виявлений в Індії в грудні 2020 року. Він характеризується високим ступенем передачі та зараз є штамом, що домінує не тільки в Індії, але й в інших країнах.

Відмінні характеристики Delta-варіанту COVID-19

Delta-варіант поширюється у світі дуже швидко. Станом на 14 червня 2021 року, всього за пів року після його виявлення, він зустрічається у 74 країнах. У Великобританії за кількістю випадків він уже обігнав Alpha-варіант (Британський штам). Вважається, що цей варіант передається на 43-90% більше, ніж інші варіанти COVID-19. Експерти вважають, що Delta від 30% до 100% більше заразний, ніж Alpha.

Відео дня

Досі немає точних даних про те, чому Delta-варіант передається значно швидше, ніж інші мутації SARS-CoV-2. Одні дослідники вважають, що зміни у білку цього варіанту сприяють більш швидкому і легкому проникненню у клітини організму. Інші вважають, що причиною є більш швидке змішання з людськими клітинами після його прикріплення. Якщо вірус може легко змішуватися з клітинами організму, він здатний заразити їх більше та обійти імунний захист.

Є підстави вважати, що ця мутація більш небезпечна для молодих людей. Дослідження показали, що у Великобританії люди молодше 50 років заражаються інфекцією у 2,5 рази частіше.

Delta-варіант протікає в більш серйозній формі, пацієнти, заражені цим штамом, з більшою ймовірністю будуть мати потребу у госпіталізації: згідно з наявними даними, Delta за ризиком госпіталізації перевершує Alpha майже у два рази. Лікарі у Китаї відзначають, що пацієнти з Delta-мутацією важче піддаються лікуванню, ніж хворі на початку пандемії. За їхніми оцінками, стан хворих погіршується набагато швидше.

Симптоми

Згідно з даними додатка Zoe COVID Symptom Study, що дозволяє людям відстежувати симптоми, у міру поширення Delta-варіанту симптоми COVID-19 у Великобританії змінюються.

Основні симптоми, про які повідомляється в додатку, включають головний біль, болі в горлі, риніт і лихоманку. Зараз менш поширеним ознакою коронавірусу стає кашель, також в першій десятці немає характерної ознаки – втрати нюху. Це викликає стурбованість дослідників, оскільки симптоми більше нагадують сильну застуду, і люди через це не дотримуються карантинні обмеження, що призводить до подальшого поширення цієї мутації.

Вакцинація як ефективний метод захисту

Згідно з наявними даними, повна вакцинація (дві дози) препаратом Pfizer/BioNTech забезпечує захист від зараження Delta-варіантом на 79%. Також вакцина на 88% ефективна щодо симптомів у разі зараження. Повна вакцинація препаратом AstraZeneca на 92% успішно запобігає госпіталізації з приводу Delta-мутації. Смертельні результати серед вакцинованих не зареєстровані.

Delta-варіант коронавірусу в Ізраїлі

В Ізраїлі з 15 червня втратила силу вимога носіння захисних масок у громадському транспорті, магазинах, навчальних закладах та інших закритих приміщеннях. Станом на ранок 21 червня у країні зареєстровано 103 нових випадки зараження COVID-19 за добу. Міністерство охорони здоров'я Ізраїлю підозрює, що нові спалахи коронавірусу у деяких містах викликані зараженням Delta-штамом коронавірусу, привезеним з-за кордону. Серед тих, що заразилися, є вакциновані.

Як повідомляє Національний центр інформації по COVID-19, Delta-варіант поширюється на 60% швидше штаму Alpha і у 2,5 рази частіше призводить до важкого перебігу захворювання та до госпіталізації.

Центр підтверджує, що вакцина Pfizer/BioNTech залишається ефективною проти важкого захворювання при зараженні Delta-штамом коронавірусу, проте ефективність вакцини у разі отримання однієї дози значно падає. Це насторожує, оскільки зараз в Ізраїлі особи, що перехворіли на коронавірус, отримують одну дозу вакцини. Також зараз діє рекомендація щодо підлітків 12-15 років – прищеплювати тільки тих, хто належить до груп ризику. У зв'язку з ростом захворюваності можливо ці рекомендації будуть переглянуті.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки