Дослідники підтвердили нові переваги електросудомної терапії

Дослідники підтвердили нові переваги електросудомної терапії

Електросудомна терапія (ЕСТ) сприяє зниженню самогубств серед літніх людей з депресією протягом декількох місяців відразу після госпіталізації. Про це повідомляє група дослідників, що опублікувала свої висновки в Американському журналі психіатрії. Ці дані підтверджують необхідність більш пильної уваги до ЕСТ для стаціонарних пацієнтів з розладами настрою з короткостроковим ризиком суїциду.

Електросудомна терапія – електростимуляція головного мозку, зазвичай викликає приступ, який триває 1-2 хвилини. Хоча цей метод може здатися варварським, сама процедура проводиться під наркозом, і великі дослідження з 1940-х років показали, що ЕСТ допомагає полегшити небезпечну для життя велику депресію.

У США електросудомна терапія зараз призначена для людей з важкою депресією або іншими психотичними станами (наприклад, шизофренію), на які не відповіли інші методи лікування. Попри докази ефективності методу в лікуванні депресії, доказів того, що він запобігає самогубству, до теперішнього моменту не було.

Відео дня

Було проведено безліч досліджень, але з обмеженим числом пацієнтів, або питання про те, чи дійсно пацієнтів, які отримали ЕСТ, можна було порівняти з тими, хто цього не зробив, обмежують корисність ранніх висновків.

Подробиці роботи

Дослідження очолював Грег Рі, психіатр-епідеміолог з Медичної школи Університету Коннектикуту (UConn), в співдружності з колегами з Колумбійського, Рутгерского і Єльського університетів.

Вони використовували величезну базу даних записів Medicare в США. Майже всі люди старше 65 років у США охоплені програмою Medicare. Команда знайшла 10 460 осіб, які проходили стаціонарне лікування ЕСТ у період з 2011 по 2015 рік. Їх порівняли з 31 160 пацієнтами того ж віку, статі, психіатричного діагнозу та іншими захворюваннями, які не отримували ЕСТ.

Потім Рі порівняв результати, включаючи самогубство, а також смерть від будь-якої іншої причини, між двома групами в трьох часових відрізках – протягом 90 днів, шести місяців і одного року.

Дані ясно показали, що люди, які були госпіталізовані через великі депресії або інші психічні проблеми і отримували ЕСТ, з меншою ймовірністю покінчили життя самогубством в перші 90 днів після виписки з лікарні, ніж люди зі схожими факторами ризику, котрі не отримували електросудомну терапію.

Ефект зник протягом року – до кінця року кількість самогубств між двома групами була однаковою. Але смертність від усіх причин, тобто смерть з будь-якої причини, була все ж нижче в групі ЕСТ.

Результати дослідження

Результати дослідження показують, що електросудомна терапія, що призначається людям похилого віку в стаціонарних психіатричних лікарнях, ефективно запобігає їх суїцидальну смерть в перші місяці після виписки з лікарні. Це також може поліпшити їх загальний стан здоров'я, особливо когнітивні функції, і, таким чином, запобігти смерті від інших причин.

Рі знайшов дані по ЕСТ у літніх людей інтригуючими також і з іншої причини. Відомо, що ЕСТ збільшує площу сірої речовини в головному мозку. Це означає, що ростуть нові клітини мозку.

Наступним кроком він планує визначити, чи може електросудомна терапія допомогти людям з деменцією, які живуть в спільноті, зберегти навички та функціонування, щоб вони могли жити самостійно, а не в будинках для людей похилого віку.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки