МоваЯзык

/ Новини медицини

Доступні ліки в Україні: список поповнився новими препаратами

27 грудня 2017 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову, яка вносить істотні зміни в реалізацію програми "Доступні ліки" в 2018 році.

Як повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я, перш за все мова йде про доповнення програми ще 2 діючими речовинами для лікування серцево-судинних захворювань і діабету 2 типу - Лозартан і Глібенкламід.

"Для виробників у наступному році запрацює новий механізм ціноутворення для препаратів: після встановлення граничних цін на лікарські засоби, фармкомпанії матимуть додатково 5 днів, щоб знизити свої цінові пропозиції і таким чином поповнити ланку препаратів, які будуть відшкодовуватися на 100% за державні кошти", - сказано в повідомленні відомства.

"Завдяки цій зміні ми очікуємо не менше 10 нових торгових назв препаратів, які розширять перелік безкоштовних лікарських засобів. Це дозволить збільшити асортимент медикаментів для пацієнтів, яким навіть незначна доплата є обтяжливою для сімейного бюджету. Також це має суттєво знизити дефектуру лікарських засобів в аптеках: попит на ліки, які повністю відшкодовуються державою, був іноді настільки високим, що у виробників не вистачало потужностей і пацієнти були змушені вибирати ті препарати, за які необхідно було доплачувати", - зазначив Роман Ілик, заступник міністра охорони здоров'я України.

Доступні ліки в Україні: список поповнився новими препаратами

Очікується, що споживання безкоштовних лікарських засобів в упаковках виросте на 30%. І це все пройде без впливу на бюджет програми.

Прийнята постанова передбачає полегшити також бюрократичні та технічні аспекти програми. У 2018 році введена електронна звітність для аптек та установ охорони здоров'я і надана можливість реалізовувати залишки лікарських засобів за цінами попереднього періоду протягом 30 днів.

Крім цього, постанова передбачає введення електронного рецепта. Пілотний проект повинен початися навесні в 4-5 областях і місті Бахмут.

Як раніше повідомляв "МедОбоз", кабінет міністрів України створив Національну службу здоров'я. Відповідне рішення було прийнято на засіданні 27 грудня.

Не набридаємо! Тільки найважливіше - підписуйся на наш Telegram-канал

Читайте всі новини по темі "Жити здорово" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини