Голубовська про Omicron: особливості нового варіанту COVID-19

Голубовська про Omicron: особливості нового варіанту COVID-19

Сьогодні Omicron впевнено витісняє собою Delta, попередній варіант COVID-19. Ольга Голубовська, заслужений лікар України, професор, завідувач кафедри інфекційних хвороб Національного медичного університету імені О.О. Богомольця на своїй сторінці у Facebook розповіла про особливості перебігу хвороби та її лікування.

Особливості течії Omicron

Початок захворювання зазвичай протікає зі значним підвищенням температури тіла, часто – 39°C та вище. Це пов'язано з високим вірусним навантаженням – вищим, ніж при варіанті Delta, проте з тяжкістю перебігу хвороби підвищене вірусне навантаження корелює не завжди. Важка дихальна недостатність зустрічається рідко.

Вакциновані, навіть із високим титром антитіл (за словами Голубовської, у її практиці зустрічалися пацієнти з титром 75 000 AU/мл), також заражаються Omicron. Тому у вимірі рівня антитіл особливого сенсу немає. Стали частіше зустрічатися повторні випадки захворювання, перебіг хвороби практично немає відмінностей.

Відео дня

З чим пов'язані особливості?

У Omicron понад 30 мутацій у S-білку, половина з них знаходиться в рецепторзв'язувальному домені. У вірусу немає можливості ефективно зв'язуватися з рецепторами, і він уникає впливу антитіл, що нейтралізують, до інших варіантів вірусу. Таким чином, Omicron протікає легше, але це компенсується більш легкою передачею, що сприяє швидкому збільшенню випадків захворюваності.

Що це означає?

Найближчим часом очікується стрімке зростання захворюваності, але це, з високою ймовірністю, буде не так трагічно. Разом з тим поки рано говорити про те, що пандемія закінчується, і людям з групи ризику, як і раніше, слід бути обережними через високу ймовірність важкого перебігу хвороби.

Як і раніше, незалежно від статусу вакцинації, актуальним залишається питання раннього початку застосування противірусних препаратів – протягом першого тижня хвороби. В умовах, коли доступ до моноклональних антитіл обмежений, це найефективніший підхід.

Ефективність раннього застосування засобів, що впливають на збудник, була підтверджена різними дослідженнями. Опубліковані нещодавно в New England Journal of Medicine результати ще одного дослідження підтверджують, що застосування ремдесивіру протягом трьох днів у ранні терміни після початку хвороби знижує ризик госпіталізації або смерті на 87% у пацієнтів із груп ризику. Вчені, які проводили дослідження, підкреслили, що ремдесивір ​​може значно покращити прогноз у пацієнтів із COVID-19 та знизити навантаження на систему охорони здоров'я.

Враховуючи ситуацію, що склалася, Голубовська звертається як до лікарів, закликаючи їх використовувати цю можливість рятувати пацієнтів, так і до людей із груп ризику, з проханням не затягувати зі зверненням до лікаря для розв'язання питання про ранню противірусну терапію.

disclaimer_icon
Важливо: думка редакції може відрізнятися від авторської. Редакція сайту не відповідає за зміст блогів, але прагне публікувати різні погляди. Детальніше про редакційну політику OBOZREVATEL – запосиланням...
disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки