Гомеопатія може завдавати шкоди – експерти FDA

Гомеопатія може завдавати шкоди – експерти FDA

Без доказів ефективності, але з багатою історією та армією шанувальників – гомеопатія досі вважається однією з найбільш суперечливих методів лікування. Та це зовсім не заважає багатомільярдному гомеопатичному ринку щороку зростати та розширюватися.

Загадкова тенденція популярності гомеопатії спонукала Агентство FDA видати нові рекомендації про небезпечні наслідки лікування суперечливими та недоведеними ліками.

Чимало гомеопатичних препаратів виробляються з відомих отрут і можуть завдати непоправної шкоди, – попереджають представники Управління з контролю якості продуктів та медикаментів США.

Тривожні інгредієнти: чому гомеопатія може бути небезпечною?

Відео дня

Гомеопатія не така безпечна, як її позиціонують виробники та зацікавлені сторони ринку. Інгредієнти у вигляді отрут, вірусів, небезпечних рослин, тканин тварин та людини можуть не найкращим чином впливати на наш організм.

Ці продукти часто позиціонуються як чудодійні засоби, але не мають жодної наукової доказової бази. Не дивно, що агентство FDA стурбоване "безпечними", на перший погляд, рослинними засобами, оскільки багатомільярдна індустрія продовжує процвітати.

Експерти FDA посилили свою риторику в оновлених рекомендаціях, щоб попередити споживачів про небезпеку недоведених сумішей, які нібито виліковують безліч захворювань.

У FDA заявили, що ліки "виготовлені з широкого спектру речовин, включаючи інгредієнти, отримані з рослин, здорових або хворих тварин або людини, мінералів та хімікатів, включаючи відомі отрути".

"Ці продукти можуть завдати значної і навіть незворотної шкоди, якщо вони погано виготовлені або продаються як альтернативні методи лікування серйозних або небезпечних для життя захворювань і станів", йдеться у заяві Управління.

Нові заходи FDA: агентство застерігає від небезпечних інгредієнтів

За даними експертів, третина населення США використовують неперевірені лікарські засоби, деякі з них стверджують, що лікують аутизм. У Великобританії приблизно 10% британців віддають перевагу гомеопатії.

Гомеопатія – це 220-річний принцип використання розведених водою речовин рослинного й тваринного походження, які нібито сприяють самозціленню організму.

Ці продукти часто продаються як чудодійні засоби та широко доступні в Інтернеті та магазинах товарів для здоров'я. У 2017 році FDA випустило одне з перших посібників, яким експерти пояснили основні ризики гомеопатичних препаратів.

Але оскільки ринок гомеопатії продовжував зростати, регулятор вирішив переглянути ці рекомендації. Тепер докладно описано, які категорії гомеопатичних продуктів мають найбільший ризик для здоров'я населення.

В останніх рекомендаціях FDA вказується, які конкретні інгредієнти та способи вживання можуть завдати шкоди. До них відносяться:

  • ліки, які містять патогени чи токсичні хімічні речовини;
  • препарати, які вводяться ін'єкційно, оскільки вони "минають природний захист організму";
  • засоби, які, за твердженням виробників, лікують серйозні чи небезпечні для життя захворювання, такі як рак.

Експерти також радить "вразливим" людям, таким як діти та люди похилого віку, не застосовувати гомеопатичні препарати, оскільки їх імунна система може бути надто слабкою, щоб протистояти будь-яким шкідливим інгредієнтам.

У рамках своїх заходів FDA також розіслало понад 10 попереджувальних листів виробникам гомеопатичних ліків. До таких компаній входять: Kadesh Inc., US Continental Marketing Inc., Fill It Pack It Inc. і Bershtel Enterprises LLC dba WePackItAll.

За даними FDA, ці компанії працювали над виробництвом та упаковкою очних крапель у нестерильних умовах, які можуть спричинити серйозні очні інфекції.

Подібне лікує подібне: як Самуель Ганеман винайшов гомеопатію?

Принципи лікування гомеопатії вперше запропонував у 1807 році німецький лікар Самуель Ганеман, які ґрунтувалися на 3 аксіомах: подібне лікує подібне, розбавлення та "вода пам'ятає". Лікар Ганеман вважав, що медицина в його час приносила більше шкоди, ніж користі, тому почав проводити експерименти на добровольцях і на собі.

Один з таких експериментів включав вживання кори хінного дерева, яку потім використовували для лікування малярії. З'ївши трохи кори, Ганеман відчув симптоми, які він порівняв із симптомами малярії, породивши перший принцип "подібне лікується подібним".

Лікар подумав, що якщо речовина у великих дозах викликає певні симптоми, її можна використовувати в малих дозах для їх лікування.

Великобританія хоче виключити Товариство гомеопатів з офіційного реєстру професійних організацій

За даними Британської гомеопатичної асоціації, гомеопатичні ліки використовують понад 200 млн осіб у всьому світі для лікування як гострих, так і хронічних захворювань. Критичні зауваження щодо гомеопатії також часто озвучують експерти охорони здоров'я Великобританії.

Наприклад, голова Національної служби охорони здоров'я Саймон Стівенс назвав деяких гомеопатів "шантажистами", які брехнею змушують громадськість розлучитися зі своїми кровно заробленими грошима.

Він також попередив, що деякі терапевти просувають неефективні "гомеопатичні вакцини", через які пацієнти зазнають впливу смертельних захворювань, таких як кір.

Експерт закликав Британську медичну спостережну комісію виключити Товариство гомеопатів з офіційного реєстру професійних організацій, оскільки у споживачів складається враження, що гомеопатичні препарати так само безпечні та ефективні, як і ліки, котрі пройшли клінічні випробування.

Amazon продавав гомеопатію із вмістом виділень чоловіків, хворих на гонорею

Amazon розкритикували за продаж гомеопатичних засобів, які містять виділення чоловіків, хворих на гонорею, та слину скажених собак. Платформу звинувачують у безвідповідальній поведінці під час продажу десятків сумнівних гомеопатичних засобів.

Покупці у Великобританії та США можуть купити таблетки, які містять слину собаки, заражену сказом. Вони також можуть купити інші таблетки, які виготовляють із виділень уретри чоловіків, інфікованих гонореєю.

Виробник Urenus навіть пропонував таблетки різної сили дії, припускаючи, що покупці можуть отримати більш потужні дози гонореї, якщо захочуть.

Ще один популярний гомеопатичний препарат пірогеній розчин, виготовлений з нежирної яловичини, витриманої на сонці протягом двох тижнів. Виробник стверджує, що засіб допомагає боротися із головними болями.

Інші три продукти були представлені компанією Boiron виробником гомеопатичних препаратів, який стверджує, що у 2018 році продав продукцію на суму близько 76 млн дол. Компанія Amazon у свою чергу заявила, що видалила низку подібних продуктів.

Гомеопатичні виробники застосовують найнесподіваніші компоненти, які часто відносяться до токсичних речовин та отрут. При цьому вони запевняють, що препарати здатні лікувати будь-які захворювання, починаючи від гонореї, артриту та варикозного розширення вен, закінчуючи раком й аутизмом. Незважаючи на застереження контролюючих органів, довірливі споживачі вірять у диво, ризикуючи своїм здоров'ям.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки