Ілюзія лікування: "Юрія-Фарм" рекомендує розчин із солі

50,5 т.
Ілюзія лікування: 'Юрія-Фарм' рекомендує розчин із солі

Аденоїди, інфекції носоглотки, сезонні та хронічні алергії порушують якість життя, несприятливо впливають на сон, концентрацію, працездатність, підвищуючи ризик серйозних ускладнень. Не дивно, що люди з такими станами часто шукають порятунок у препаратах із гучно заявленими показаннями, не особливо вникаючи у сумнівний, а часом нічим не виправданий склад.

До таких засобів можна віднести розчин для інгаляцій "Лорде Гіаль" від українського виробника "Юрія-Фарм". Як препарат, який складається лише з двох невигадливих компонентів, міг здобути репутацію чудодійного засобу? Та чому "Лорде Гіаль" аж ніяк не належить до лікарських засобів?

Чому аденоїди неможливо вилікувати сіллю?

Аденоїди – це збільшена лімфоїдна тканина глоткової мигдалини, розташована в носоглотці. У період запального процесу в аденоїдах активізуються клітини імунної системи, які створюють бар'єр від багатьох вірусів та бактерій.

Відео дня

Це найважливіша ланка місцевого імунітету, що включає захист слизових оболонок. Примітно, що саме у дітей, організм яких вперше зустрічається з вірусами та бактеріями, на ці мигдалини припадає особливе навантаження. Вони постійно перебувають у стані запалення, борючись із вірусами та інфекціями.

Аденоїди створюють зручне середовище для розмноження бактерій та вірусів, що у свою чергу може спровокувати алергію. А оскільки вони розташовані в носоглотці, аденоїди починають перешкоджати носовому диханню.

Збільшена мигдалина може фізіологічно перешкоджати проходу повітря слуховою трубою, що у свою чергу може спровокувати виникнення отитів. Головний симптом збільшених аденоїдів - це утруднене дихання, що впливає на якість життя та сну, призводить до хронічного нежитю та безсоння.

Наразі медична наука знає лише дві групи препаратів, які застосовуються в лікуванні аденоїдів та його ускладнень, до них належать:

  • протизапальні гормони місцевої дії, топічні стероїди;
  • антагоністи лейкотрієнів, що також використовуються для лікування алергічних захворювань.

Народні засоби у вигляді прогрівань, аплікацій, парафінотерапії та розчинів на кшталт "Лорде Гіаль" із сіллю та гіалуроновою кислотою у складі можна прирівняти до "концентрованого шарлатанства", оскільки до доказової медицини вони не мають жодного відношення.

"Лорде Гіаль": загадковий виріб медичного призначення

Люди, які страждають від аденоїдів, інфекцій носоглотки та алергії, часто стикаються із призначенням "Лорде Гіаль" - розчину для інгаляцій, яке позиціонується як ефективний, і навіть чудодійний засіб. За законодавством України, цей розчин не є лікарським засобом, а "виробом медичного призначення".

Це означає, що на відміну від ліків, його фармакологічна дія, безпека та ефективність не була досліджена клінічно.

"Лорде Гіаль" містить два простих компоненти: гіпертонічний розчин хлориду натрію (звичайна солона вода) та гіалуронову кислоту. Хоча гіалуронова кислота має виражені зволожуючі властивості, завдяки яким може зволожувати слизову оболонку, проте в доказовій медицині немає жодного доказу того, що вона лікує аденоїди, інфекції чи алергію.

Інструкція розчину "Лорде Гіаль" не містить інформації про:

  • дію препарату;
  • його взаємодію з іншими препаратами;
  • дані щодо дій під час передозування.

Враховуючи інструкцію та немудрий склад "Лорде Гіаль", нескладно здогадатися, що препарат точно не врятує вас від аденоїдів, інфекцій та алергії, а за самонавіювання можна й не платити. Лише комплексне лікування із застосуванням протизапальних, антигістамінних препаратів та антибіотиків можуть допомогти позбутися цих станів. А у важких випадках запалені аденоїди взагалі видаляють хірургічним шляхом.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки