Ін'єкційні наркомани в Україні: в МОЗ озвучили моторошну статистику

11,8 т.
Ін'єкційні наркомани в Україні: в МОЗ озвучили моторошну статистику

В Україні 346 тисяч осіб, серед яких молоді люди працездатного віку, вживають ін'єкційні наркотики.

Про це розповіла начальник сектора замісної підтримувальної терапії державної установи "Центр громадського здоров'я МОЗ України" на брифінгу в Укрінформі.

"В Україні налічується 346 тисяч осіб, які вживають наркотичні речовини ін'єкційно - це опіоїди або стимулятори. Переважно це молоді люди працездатного віку, і більшість з них вже має синдром залежності від цих речовин. Водночас ми розуміємо, що протягом останніх років в Україні відбувається зміна наркосцени, з'являються нові психоактивні речовини з різними шляхами вживання, тому кількість осіб, які вживають наркотичні речовини неін'єкційним шляхом, наразі невідома", - зазначила вона.

Відео дня

Іванчук нагадала, що вживання наркотиків пов'язано з поширенням ВІЛ/СНІД, гепатитів В і С, інфекцій, що передаються статевим шляхом.

Це обумовлено використанням нестерильних інструментів при ін'єкціях, а також небезпечними сексуальними практиками - вживання речовин під час статевого акту.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше в МОЗ розповіли, що куріння викликає більш сильну залежність, ніж наркотики.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки