Інноваційна "БіоШкола": як у Білій Церкві формують майбутнє біотехнологій

Інноваційна 'БіоШкола': як у Білій Церкві формують майбутнє біотехнологій

У Білій Церкві на базі фармацевтичного заводу "Біофарма" стартував унікальний проєкт "БіоШкола", який об’єднав 28 талановитих школярів з усієї України для поглибленого вивчення біології. Це перший освітній проєкт в Україні, який повністю відповідає європейським стандартам, надаючи можливість не лише отримувати теоретичні знання, але й застосувати їх на практиці.

Студентами "БіоШколи" стали 26 призерів Всеукраїнської олімпіади з біології, а також 4 учасники, яких було відібрано за мотиваційними листами. Учасники проєкту навчатимуться щодня за різними напрямами з різними викладачами, щоб спробувати себе в багатьох галузях біології. Організаторі обіцяють не лише навчання, а й цікаві культурно-масові заходи для яскравого дозвілля учнів.

Інноваційне обладнання, сучасний підхід до навчання

Відео дня

Протягом 2,5 тижнів студенти "БіоШколи" матимуть змогу працювати в сучасних лабораторіях, обладнаних інноваційним обладнанням. Робоче місце кожного учня обладнане індивідуальним мікроскопом. Усі лабораторії оснащені надсучасними приладами такими, як аналітичні ваги, термошейкери, центрифуги, спектрофотометри та іншим обладнанням, необхідним для проведення досліджень у галузі біохімії, мікробіології, генетики та молекулярної біології.

Тож учні "БіоШколи" проведуть поглиблене вивчення біології в найкращих для цього умовах, у яких передбачено:

  • сучасне лабораторне обладнання: діти працюватимуть на рівні європейських лабораторій;
  • індивідуальні парти з мікроскопами;
  • мультимедійна підтримка трансляцій лекцій з різних куточків світу;
  • комфортна зона відпочинку.
Інноваційна ''БіоШкола'': як у Білій Церкві формують майбутнє біотехнологій
Інноваційна ''БіоШкола'': як у Білій Церкві формують майбутнє біотехнологій
Інноваційна ''БіоШкола'': як у Білій Церкві формують майбутнє біотехнологій
Інноваційна ''БіоШкола'': як у Білій Церкві формують майбутнє біотехнологій
Інноваційна ''БіоШкола'': як у Білій Церкві формують майбутнє біотехнологій
Інноваційна ''БіоШкола'': як у Білій Церкві формують майбутнє біотехнологій

"Проєкт побудовано з 0 і ми вдячні всім, хто долучився до його створення, особливо компанії "АЛТ Україна ЛТД", яка подарувала "БіоШколі" лабораторний мікрооб’ємний флуориметр Qubit 4 для якісного та кількісного визначення ДНК, РНК чи білка, відповідні тест-системи та розхідні матеріали для проведення досліджень. Ми також вдячні компанії "Хімлаборреактив", яка надала безкоштовно реагенти, диски для визначення чутливості мікроорганізмів до антибіотиків", - зазначає керівниця проєкту Надія Осипчук.

Студентів поділили на 3 групи, в яких щодня викладатимуть найкращі фахівці в галузі біохімії, мікробіології, генетики та молекулярної біології.

Особлива увага приділяється практичним заняттям у лабораторіях, де учні виконують різні біотехнологічні завдання. Це дає їм змогу закріпити теоретичні знання на практиці.

Унікальна платформа для підготовки учасників міжнародних олімпіад

Окрім навчання, для учнів підготували культурно-масові заходи, що дозволить їм розвивати комунікативні навички та зміцнювати командний дух. А задля забезпечення продуктивності та концентрації уваги, у приміщенні школи організовано зони відпочинку, як всередині, так і на свіжому повітрі.

Зони відпочинку сприяють соціальній взаємодії між учнями, допомагаючи їм спілкуватися та розвивати навички співпраці й лідерства в неформальній обстановці.

"БіоШкола" також стала платформою для підготовки учасників міжнародних олімпіад з біології. Влітку 2024 року учні, які брали участь у даному проєкті, здобули дві бронзові медалі на міжнародній олімпіаді в Астані. Це свідчить про високий рівень підготовки та важливість подібних освітніх ініціатив для розвитку молодих науковців.

Організатори "БіоШколи" пишаються тим, що за короткий проміжок часу їм вдалося створити унікальний, інноваційний освітній проєкт із дотриманням європейських стандартів навчання. Мовляв, із появою подібних освітніх стартапів Україна стає осередком для підготовки та розвитку молодих науковців в галузі біології та хімії. "Це лише початок великої справи, і ми віримо, що попереду нас чекає ще більше досягнень", – зазначає Надія Осипчук.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки