Кальян виявився смертельно небезпечним

13,1 т.
Кальян виявився смертельно небезпечним

Куріння кальяну підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань та інсульту так само, як і звичайні сигарети.

До такого висновку прийшли американські дослідники Каліфорнійського університету, спростувавши тим самим поширену думку, що кальяни є менш шкідливими.

Дослідники виміряли серцевий ритм, артеріальний тиск, артеріальну жорсткість, рівень нікотину в крові та рівень чадного газу у 48 здорових молодих людей до та після 30 хвилин куріння кальянного диму.

Вже після одного сеансу в добровольців частота серцевих скорочень збільшилася на 16 ударів за хвилину. Піднялися також тиск і показник артеріальної жорсткості - ключовий фактор ризику розвитку серцево-судинних захворювань та інсульту.

Відео дня

"Ми знаємо, що ароматизовані кальяни часто є першим видом тютюнового продукту для молоді. Це і є однією з основних проблем: тютюн, ароматизований фруктами, цукерками та алкогольними ароматами, робить кальян більш популярним, але не менш шкідливим", - зазначила Мері Резк-Ханна, провідний автор дослідження.

Як писав OBOZREVATEL, раніше вчені заявили про несподівані корисні властивості тютюну.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки