Кофеїн та мігрень: коли допомога? Коли отрута?

Кофеїн та мігрень: коли допомога? Коли отрута?

"Пий каву - і зможеш робити дурниці ще швидше та енергійніше!", - жартують затяті кавомани. Кава - один із найзагадковіших напоїв, про який говорять більше, ніж про політику. Його любили найвидатніші особистості - від відомих вчених, акторів та політиків, до письменників і художників.

Одні вважають його отрутою, інші – запорукою успіху. Як би не демонізували напій, він має чимало корисних властивостей. Питання лише у кількості, – вважають учені. Коли кофеїн – ліки, а коли – отрута?

У страху великі очі?

Люди, які страждають на мігрень, часто уникають кави, побоюючись, що напій може ще більше спровокувати головний біль. Чи так це? Не поспішайте відмовлятися від улюбленого напою! Все залежить від того, скільки кофеїну ви вживаєте, – вважає доктор медичних наук Емад Естелмак, який вивчає взаємозв'язок між кофеїном та мігренню. Вчений провів кілька клінічних досліджень та розробив свої правила вживання кави.

Відео дня

Дослідження показують, що у людей з епізодичною мігренню від 0 до 14 головних болей на місяць 1-2 порції кави можуть усунути головний біль протягом дня.

Кофеїн має виражену протизапальну дію, що може допомогти при мігрені. Затятим кавоманам, які п'ють напій більше 3 порцій на день, кава може зашкодити.

Як кофеїн провокує мігрень?

Корисні властивості кофеїну обмежуються лише двома порціями на день. Як тільки ви починаєте перевищувати "корисне дозування", у вас можуть виникнути проблеми з мігренню. Відомо, що кофеїн – це сечогінний засіб, тому вживання великої кількості кави, зневоднює організм. Часті походи до туалету сприяють втраті магнію. Ці чинники, на думку вченого, можуть спричинити мігрень.

Лікар Естелмак зазначає: вживання занадто великої кількості кофеїну може перетворити епізодичні мігрені на хронічні. Якщо ваша голова болить більше 15 разів на місяць, подумайте, скільки чашок кави ви вживаєте на день.

Чим небезпечний синдром відміни кофеїну?

Якщо ви регулярно вживаєте каву, а потім кілька днів відмовляєтесь від неї, у вас може виникнути синдром відміни кофеїну. Один із симптомів відміни напою – мігрень. Оскільки кофеїн звужує кровоносні судини мозку, а при різкій відмові від напою, судини різко розширюються, що може бути причиною головного болю.

"Скорочуйте вживання кофеїну повільно, щоб знизити наслідки синдрому відмови від кофеїну. Або продовжуйте вживати кофеїн, щоб запобігти мігрені", - радить учений.

Згідно з дослідженнями, симптоми відміни кофеїну виникають протягом 12-24 годин після припинення вживання напою і можуть тривати від 2 до 9 днів. Клінічні дані також показали, що надмірний прийом ліків з високим вмістом кофеїну від головного болю можуть спровокувати мігрень.

Як правильно вживати каву?

"Головне, про що ви маєте пам'ятати, - це розмір порції напоїв, які містять кофеїн. Випити два енергетики - це не зовсім одне й те саме, що випити дві чашки еспресо", - вважає доктор Естемалік.

Вчений рекомендує людям, які мають проблеми з мігренню, щодня вживати 1-2 чашки кави. Це приблизно 150-200 мг щодня. Якщо ви віддаєте перевагу іншому кофеїновмісному напою, то слід врахувати саме таку безпечну й навіть корисну дозу.

Естемалік також вважає, що доза кофеїну у напоях суттєво відрізняється залежно від країни. Вчений зазначає, що кількість кофеїну в напоях США та країнах Латинської Америки вдвічі більша, ніж в інших державах.

У той час, як більшість людей без проблем з головним болем можуть щодня вживати 400 мг кофеїну, людям, схильним до мігрені, важливо не перевищувати показник 200 мг, - рекомендує лікар.

Як бачимо, кава може бути натуральним знеболюючим засобом. Питання лише у кількості. Обирайте свою безпечну порцію та насолоджуйтесь смаком і ароматом напою!

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки