Коли ВІЛ не передається: нові дані вчених

Коли ВІЛ не передається: нові дані вчених

Антиретровірусну терапію проти ВІЛ вчені називають однією з найуспішніших в охороні здоров'я за останні 40 років. Люди з ВІЛ нині живуть стільки ж, скільки й здорові завдяки ефективній терапії, – кажуть наукові дані, опубліковані у британському медичному журналі Lancet. Нещодавно дослідники провели ще одне клінічне дослідження, яке спонукало ВООЗ збільшити поріг вірусного навантаження, за якого ВІЛ не передається статевим шляхом.

Антиретровірусна терапія ефективна: нове дослідження

Група американських учених на чолі з доктором медицини Лаурою Бройлс провели клінічне дослідження, присвячене ризику передачі ВІЛ статевим шляхом у пацієнтів, які приймають антиретровірусну терапію.

Дослідники використали дані 7 762 пар із 25 країн світу, в якій один із партнерів мав ВІЛ, але приймав противірусні препарати. Результат дослідження приємно здивував учених: за показниками 200 і більше вірусних копій у мл. плазми крові жодна пара не заразилася ВІЛ.

Відео дня

З 7 762 пар було зафіксовано 323 зараження, але лише 2 пари мали копії вірусу більше 1000. Та вчені стверджують, що навіть у цих випадках результати неоднозначні, оскільки між датою інфікування та останнім тестуванням пацієнта на вірусне навантаження пройшло 50-53 дні, за які показник міг змінитися.

Вчені дійшли висновку, що з навантаженням у 1 000 і менше копій на мілілітр плазми крові ризик передачі ВІЛ близький до нуля. Дослідження вчених спонукало ВООЗ переглянути безпечний поріг:

Всесвітня організація охорони здоров'я визнала вірусне навантаження ВІЛ на рівні до 1 000 копій вірусу на мілілітр плазми крові безпечною, при якій інфекція не передається статевому партнеру.

Повноцінне життя з ВІЛ можливе

Людина з ВІЛ-інфекцією може і має жити повноцінним життям із мінімальним ризиком передачі вірусу статевому партнеру. Та це можливо лише з антиретровірусною терапією, вважають вчені.

Підтримуюча терапія включає прийом трьох і більше антиретровірусних препаратів, які пригнічують розмноження вірусу в організмі до безпечного рівня, коли він не загрожує життю пацієнта та не передають хворобу іншим.

Вперше антиретровірусна терапія була використана у 1996 році. З того часу і до сьогодні ВІЛ вже не є такою проблемою, як колись. Досягнення сучасної медицини допомагають мільйонам людей із ВІЛ жити повноцінним життям. Учені сподіваються, що результати нового дослідження зупинять стигматизацію пацієнтів з ВІЛ та надихнуть їх дотримуватись антиретровірусної терапії.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки