Коли заборона не спрацьовує: як Македонія бореться з курінням

Коли заборона не спрацьовує: як Македонія бореться з курінням

Куріння має бути менш шкідливим: досвід Македонії

За даними ВООЗ, 25% населення Македонії – активні курці традиційних сигарет. Альтернативні продукти для куріння можуть стати тим трампліном, який допоможе країні зменшити згубний вплив куріння на здоров'я населення та скоротити кількість курців, - вважає лікар-кардіолог Олександра Георгієва.

Хоча в країні на державному рівні заборонено курити в громадських місцях, та це не зупиняє македонців. Навіть після серцевих нападів пацієнти досить швидко повертаються до згубної звички, – ділиться в інтерв'ю телеканалу Telma лікар.

Відео дня

Альтернатива ефективніша заборони

Дим тліючого тютюну, крім нікотину, містить тисячі хімічних сполук - смол, канцерогенів та важких металів. Традиційна сигарета згубно впливає не тільки на курця, а й на оточуючих, збільшуючи ризик захворювань легень, серцево-судинних патологій, алергії. Не дивно, що останнім часом навіть у країнах, де більшість населення віддає перевагу традиційним сигаретам, все більше людей замислюється про менш шкідливу альтернативу, якою можуть стати системи нагрівання тютюну.

За словами кардіолога Олександри Георгієвої, у Македонії були проведені комплексні наукові дослідження, присвячені зниженню шкоди тютюну на базі МАНУ (Македонської академії науки та мистецтва). Клінічні дані показали: за допомогою альтернативної продукції курінню можна досягти ефективного зниження шкоди тютюну навіть на рівні населення країни.

"Після чергового серцевого нападу пацієнти, як правило, різко кидають палити. Через місяць вони починають курити по п'ять цигарок на день. А через півроку знову повертаються до старої звички, ніби нічого й не сталося. Люди, які не можуть відмовитись від куріння, мають замінити її на менш небезпечну альтернативу", - вважає доктор Георгієва.

Кардіолог аргументує свою думку концепцією зниження шкоди куріння за допомогою більш безпечних альтернатив. Лікарка впевнена, що клінічні дані МАНУ після комплексних досліджень можуть стати основою для впровадження державних кампаній, спрямованих на зменшення кількості курців у країні, а також зниження шкоди куріння.

Без смол, запаху та попелу

Такі країни як Японія та Швеція з найменшим відсотком курців у світі, на практиці показали: бездимна нікотинова продукція – безпечна та ефективна альтернатива звичайним сигаретам, яка допомагає багатьом назавжди кинути палити.

"Наявність попелу, задушливого запаху диму, канцерогенів та смол у звичайній сигареті роблять її шкідливою не тільки для курця, а й оточуючих. Ніхто не скасовував пасивне куріння! Бездимні альтернативи не містять канцерогенів та смол, а рівень нікотину в них набагато нижчий, ніж у звичайній сигареті", - каже кардіолог Георгієва.

Клінічні дослідження в багатьох розвинених країнах показали: поступове зниження вживання нікотину за допомогою альтернативної нікотинової продукції набагато ефективніше за заборону. Куріння має бути менш шкідливим, але не забороненим навіть для пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, - вважають македонські лікарі, підтримуючи ідею впровадження менш шкідливих для здоров'я альтернатив традиційній сигареті.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки