Антибіотики за рецептом: у МОЗ розповіли про нові правила

Антибіотики за рецептом: у МОЗ розповіли про нові правила

Рішення Кабінету міністрів України про обмеження доступу до купівлі антибіотиків запрацює приблизно в кінці 2019 – на початку 2020 року. Ці заходи будуть впроваджувати разом із введенням електронної системи e-health.

Про це в ефірі ObozTV повідомив начальник відділу антибіотикорезистентності та інфекційного контролю Центру громадського здоров`я МОЗ Олександр Мацьков. Він зазначив, що це рішення стосувалось не лише антибіотиків, а й противірусних, антигельмінтних та інших засобів.

"Планом передбачається, що протягом другого кварталу 2019 року буде розроблено ряд нормативно-правових актів щодо посилення контролю за відпуском антибіотиків в аптеках. Це впроваджуватиметься разом із розширенням можливостей електронної системи e-health", – сказав він.

Відео дня

Мацьков запевнив, що відпуск антибіотиків за рецептом – це європейська практика. Він додав, що такий контроль буде поширюватися тому, що в Україні існує проблема недоцільного застосування таких ліків.

Антибіотики за рецептом: що чекає українців

"Антибіотики і зараз повинні продаватися за рецептом, але насправді ми стикаємось із ситуацією, коли кожен бажаючий може звернутися у аптеку і придбати ліки без рецепту, не усвідомлюючи взагалі, як правильно застосовувати цей препарат. Тому контроль за відпуском антибіотиків в аптеках буде посилюватися", – зазначив Мацьков.

В.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун зі свого боку попередила про небезпеку самолікування протимікробними препаратами, зокрема антибіотиками, коли люди їх не потребують. Вона також повідомила, що буде з цінами на антибіотики після гучного рішення Кабміну.

Як повідомляв OBOZREVATEL, лікар розказав, як готувати домашній антибіотик, який гарно бореться з мікробами, покращує циркуляцію крові і зміцнює імунітет. ВІн здатен вилікувати людину від найнебезпечніших захворювань.

Інформаційне шоу "Студія Обозреватель" дивіться щодня по буднях о 10:00 на ObozTV.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки