МоваЯзык

/ Новини медицини

Кабмін вирішив передати лікарням обладнання, яке не використовувалося роками

Українські лікарні отримають безоплатно майже 14 тисяч одиниць медичної техніки та обладнання на суму 68,8 мільйона гривень.

За даними прес-центру Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, техніка в робочому стані, але не використовувалася за призначенням від трьох до п'яти років.

"Ми зважили всі можливості та виявилося, що медичні установи готові забрати це обладнання, несуттєво його модернізувати і використовувати в роботі. Щоб передача була прозорою – передамо все Міністерству охорони здоров'я для подальшого розподілу в лікарні України", – сказав міністр Степан Кубів.

медобладнання

медобладнання. Джерело: pixabay

pixabay

Він уточнив, що обладнання закуповувалося для потреб Державного резерву, але поки не використовується.

У списку медтехніки, які отримають лікарні, вказано комплекси рентгенівської діагностики, пульсоксиметри, дихальні апарати, апарати штучної вентиляції легенів, маски, кисневі концентратори. Всього 13 952 одиниці загальною вартістю на момент передачі 68,8 мільйона гривень.

Як повідомляв OBOZREVATEL, з 1 липня 2019 року в Україні стартує другий етап медичної реформи, який передбачає оплату за рахунок держави вторинної медичної допомоги.

"Безкоштовна діагностика" включає більше 50 видів обстежень: 6 видів УЗД, 5 видів рентгена, 4 види біопсії під контролем УЗД, тести на виявлення хвороб серцево-судинної системи.

Громадські активісти вважають, що для успіху стануть вирішальними саме 2019 і 2020 роки, тому що реформа зустріне сильний опір з боку медпрацівників.

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

Читайте всі новини по темі "медична реформа" на сайті "OBOZREVATEL".

2
Коментарі
11
8
Смішно
24
Цікаво
6
Сумно
12
Треш

Блоги медицини