Лікарня ім. Мечникова в Дніпрі отримала сучасний апарат МРТ

Лікарня ім. Мечникова в Дніпрі отримала сучасний апарат МРТ

Дніпропетровська обласна клінічна лікарня імені І. І. Мечникова отримала сучасний апарат магнітно-резонансної томографії (МРТ) з напруженістю магнітного поля 3 Тесла.

Медичні закупівлі України придбали його на замовлення Міністерства охорони здоров'я України минулого року, аби лікарі могли ставити точні діагнози та призначати ефективне лікування.

Технічні можливості потужної та сучасної системи МРТ з напруженістю магнітного поля 3 Тесла дозволяє швидко та якісно проводити обстеження та, окрім іншого, проводити спектрографію та трактографію із чіткою візуалізацією тканин та органів.

Відео дня

Основні характеристики МРТ з напруженістю магнітного поля 3 Тесла:

  • менший час на проведення дослідження;
  • висока чіткість зображення;
  • вищий рівень точності діагнозу;
  • наявність програмного забезпечення для проведення спектрографії та трактографії, які використовуються у галузі нейрохірургії.

"Покращення якості медичної допомоги та діагностики — важливий напрямок роботи міністерства охорони здоров’я. Загалом держава централізовано закупила 28 сучасних апаратів МРТ. Це перша централізована закупівля такого договартісного обладнання в такій кількості. Сьогодні маємо першу поставку в Дніпропетровську обласну клінічну лікарню імені І. І. Мечникова. На жаль, повномасштабна війна суттєво впливає на здоров’я українців, тому працюємо над тим, аби забезпечити лікарні всім необхідним для надання якісної безоплатної медичної допомоги українським пацієнтам", – сказав міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

"Такий апарат МРТ дозволить лікарям швидко встановлювати достовірні діагнози і відповідно рятувати ще більше життів. Його фішка у тому, що завдяки ньому можна проводити спектрографію та трактографію, які використовуються у галузі нейрохірургії. А це у свою чергу стане великим кроком вперед у дослідженнях головного мозку та нервової системи в умовах війни та післявоєнного відновлення", – додав генеральний директор МЗУ Едем Адаманов.

Зазначимо, що процес введення в експлуатацію такого важкого обладнання довготривалий та займає близько 3-4 місяців, адже лікарні необхідно завершити підготовку приміщення під встановлення МРТ.

Загалом, у 2023 році МЗУ придбали медичне обладнання для лікарень на загальну суму 2,27 млрд грн. Зокрема, 28 апаратів МРТ: 22 апарати 1,5 Тесла та 6 апаратів 3 Тесла.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки