Ліки для лікування суглобів: нема ефективності – нема результату?

Ліки для лікування суглобів: нема ефективності – нема результату?

Популярні ліки для лікування захворювань суглобів, на які українці витрачають щорічно мільйони гривень, мають вкрай низьку ефективність. Як зазначено в доповіді за підсумками дослідження, проведеного за підтримки міжнародного фонду "Відродження", у 2017 році в Україні було продано препаратів-хондропротекторів більше ніж на півмільярда гривень.

Читайте: Ліки з телячої крові: новий спосіб видурювання грошей

У звіті наводяться дані щодо продажів цих препаратів за останні п'ять років. Отже, в нашій країні усього було продано хондропротекторів:

2013-й рік - 391 млн грн

2014-й рік - 410 млн грн

2015-й рік - 437 млн грн

2016 й рік - 435 млн грн

2017-й рік - 555 млн грн.

Ліки для лікування суглобів: нема ефективності – нема результату?
Відео дня

Як бачимо, за останні п'ять років українці віддали 2 млрд 228 млн грн за перероблені хрящі і суглобову тканину свиней, телят, а також дрібної морської риби - анчоусів і шпротів.

Із зазначених тварин фармацевти навчилися видобувати екстракти, концентрати та інші продукти, на основі яких видобувається хондроїтин і глюкозамін. Найпопулярніші препарати на їх основі - Терафлекс (виробник - Байєр, США / Швейцарія) і Алфлутоп (Біотехнос, Румунія). Виробникіи запевняють - ці речовини можуть допомогти в лікуванні захворювань суглобів, оскільки при їх споживанні відновлюється хрящова і суглобова тканина.

Якщо хондроїтину і глюкозаміну не вистачає в організмі, то виникає питання: чи обов'язково для цього пити таблетки з екстрактами хрящів, або досить просто їсти більше холодцю та шпротів?

Ліки для лікування суглобів: нема ефективності – нема результату?

Міжнародні видання повідомляють, що в світі проводилося чимало досліджень ефективності хондропротекторів. Правда, переважна більшість з них стосувалася... коней. Але навіть ветеринари залишилися незадоволені їх ефективністю, визнавши, що рівень доказів користі хондропротекторів у тварин вкрай низький.

Що ж у Homo sapiens? Великих успіхів в лікуванні суглобів за допомогою хондропротекторів не було і тут. Два найбільш відомих випробування на пацієнтах, які страждають на артрит, LEGS і GAIT, по 500 випробовуваних в кожному, показали - значущих доказів користі хондропротекторів немає.

Після того, як дані досліджень були узагальнені, Міжнародне товариство з вивчення остеоартрозу (OARSI) присвоїло хондропротекторам статус "невідповідні" щодо призначення для лікування суглобових хрящів і статус "неоднозначний" як болезаспокійливий при захворюваннях суглобів.

Як бачимо, безліч проведених досліджень не підтвердили думки виробників. Проте, лікарі продовжують активно виписувати препарати з даними речовинами при захворюваннях суглобів, допомагаючи виробникам заробляти десятки мільйонів.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки