Львівські хірурги смоги видалити гігантську пухлину

21,5 т.
Львівські хірурги смоги видалити гігантську пухлину

У судинне відділення Львівської обласної клінічної лікарні надійшла 59-річна жителька Бродівського району.

Як повідомляє Zaxid.net, самостійно в лікарню вона прийти не могла, адже практично не ходила. Її ноги не слухалися з двох причин: надмірна вага (близько 200 кг) і пухлини. У кожному стегні у жінки були просто гігантські пухлини. На лівій нозі розміром 40х25 см, на правій - 20х15 см. Вони заважали жінці ходити, а відсутність руху автоматично приводила до зростання маси тіла.

"Пухлини на ногах почали рости кілька років тому. Я до лікарів не зверталася, бо мені соромно було. А пухлини ставали дедалі більших розмірів і діти наполягли, щоб я їхала на консультацію до Львова", - розповіла пацієнтка.

Відео дня

У лікарні жінці поставили діагноз: слоновість обох кінцівок, пухлини обох стегон.

Слоновість - це хронічне потовщення шкіри і підшкірної жирової клітковини, що супроводжується різко вираженим застоєм лімфи. Це захворювання нерідко виникає у людей, які перенесли оперативні втручання, при яких було видалено частину лімфатичних вузлів, що призвело до порушень лімфатичного відтоку. До виникнення хвороби у цієї пацієнтки привела надлишкова маса тіла.

Складна операція тривала всього годину. За словами професора Ігоря Кобзи, вона не є для бригади хірургів складною, тому що вони, як кажуть, вже мають "набиту руку".

Пухлина, яку видалили пацієнтці, за словами судинного хірурга Тараса Кобзи, важить 7 кг. Її відправили на аналіз, але за попередніми даними - це лімфоліпома.

Вчора жінку перевели з реанімації в загальну палату. Вона може трохи пересуватися на милицях. Їй ще непросто, важко, боляче, але лікарі змушують жінку вставати, ходити, щоб уникнути утворення тромбів. Під час руху краще циркулює кров і швидше загоюються рани.

Пацієнтка ще не зовсім відійшла від першої операції, а вже мріє про другу. Їй здається, що коли приберуть пухлина з іншого ноги, вона нарешті повернеться до звичного життя. Головне для неї - знову самостійно ходити.

"Такі оперативні втручання для нас вже не належать до розряду складних, але важко таких хворих виходжувати після операції. Рани погано гояться, не просто хворого з такою вагою підняти з ліжка і змусити ходити, але це слід робити. Операцію на другій нозі ми проведемо, але після того, як заживе рана на вже прооперованій нозі", - говорить Тарас Кобза.

Це вже третя операція з видалення великих пухлин в цьому році. Першу операцію з видалення пухлини вагою 15 кг судинні хірурги Львова провели наприкінці березня цього року. Це була дуже ризикована операція, тому що медичних протоколів оперування таких пухлин немає. Колеги з інших областей України і навіть з-за кордону не могли поділитися досвідом, тому що таких оперативних втручань не проводили.

Під час операції могла бути велика крововтрата, адже кожен сантиметр пухлини мав свої судини. І рана після видалення пухлини таких розмірів досить велика, погано гоїться, тому що виділяється лімфа і вона постійно волога.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", українські вчені винайшли препарати, які допомагають імунітету розгледіти рак і почати боротьбу проти нього на етапі його появи.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки