Майбутнє за біотехнологіями: Biopharma подарувала сучасний БіоКлас для юних науковців
Фармацевтична компанія "Біофарма" продовжує підтримувати унікальні освітні проєкти в Україні, присвячені розвитку сучасних біотехнологій. На цей раз компанія на чолі з президентом Костянтином Єфименком відкрила БіоКлас в Українському фізико-математичному ліцеї при КНУ імені Тараса Шевченка, надаючи можливість талановитим учням розвивати свої здібності в сфері біотехнологій.
БіоКлас, оснащений надсучасним обладнанням, повністю відповідає європейським стандартам, надаючи можливість не лише отримувати теоретичні знання, але й застосувати їх на практиці. На думку президента "Біофарма" Костянтина Єфименка, нашу країну може врятувати саме розвиток ринку біотехнологій, в якій ключову роль відіграють талановиті, цілеспрямовані науковці.
Інноваційне обладнання, сучасний підхід до навчання
БіоКлас розрахований на виконання практичних занять 12 учнями.
"Клас оснащений 12 персоналізованими бінокулярними мікроскопами Carl Zeiss Primo Star 3, 3 стереомікроскопами. Ми також додамо до класу блок біохімічного та мікробіологічного обладнання: високошвидкісну центрифугу, спектрофотометр, термостат, термошейкер, водяну баню, систему вертикального і горизонтального електрофорезу, аналітичні ваги, магнітну мішалку з підігрівом, що дозволить виконувати біотехнологічні дослідження. Учні зможуть дослідити живий мікроскопічний світ, навчаться виділяти мікроорганізми, культивувати їх та проводити біохімічну ідентифікацію. Тут також зібрані різноманітні муляжі для вивчення анатомії людини", - зазначає керівниця проєкту "Біошкола"Надія Осипчук.
В класі наявна інтерактивна панель компанії Intboard, яка дозволяє показувати різні відео, малювати й демонструвати учнівські проєкти та ідеї.
Біотехнологічні стартапи згодом перевершать сферу IT, - президент фармацевтичної компанії "Біофарма" Костянтин Єфименко
"Я вважаю, що в тій ситуації, в якій опинилась Україна сьогодні, може врятувати лише бізнес. Все в наших руках!" - саме так звернувся пан Єфименко до учнів на урочистому відкритті БіоКласу в Українському фізико-математичному ліцеї при КНУ імені Тараса Шевченка.
"ВВП світу в 2022 році склало 100 трлн 564 млрд дол, при цьому 2,8 трлн склали саме біотехнології. Я на всі 100% вірю в розвиток біотехнологій. Ми побудували велику компанію в Білій Церкві, і в цьому році ми зробимо оборот 150 млн. дол., в наступному році - 200 млн дол, проектна потужність буде досягнута у 2027 році 250 млн дол", - відзначив Єфименко.
Пан Єфименко також підкреслив, що ринок біотехнологій за 10 років виросте в 2 рази. Якщо ВВП планети виросте на 25%, то біотехнології виростуть в 2 рази, і в 2032 році складуть 6 трлн дол.
"Можливо, більшість з вас мріють працювати в IT-компаніях, таких як Google, Facebook або Twitter. Але я хочу вам сказати, що нині стрімко набирає оберти інша галузь, яка по розміру скоро буде така ж, як і сфера IT, а з часом навіть більша, - і це, безумовно, біотехнології, - додав Єфименко, зазначивши, що сьогодні найвищий інтелект планети зосереджується саме в цих галузях - Массачусетський інститут, Стенфорд, і Гарвард.
Говорячи про новостворений БіоКлас, Костянтин Олексійович підкреслив важливість таких майданчиків, де можна робити досліди, заглиблюючись у біологію й хімію:
"Ми хочемо, щоб таких майданчиків було якомога більше! Вам бажаю отримати гарну освіту й ризикнути створити свої компанії. Я хочу, щоб ви були багатими й успішними, а ми готові завжди підтримати вас у ваших починаннях", - відзначив Єфименко.
Людство вірить в біотехнології, - проректор з науково-педагогічної роботи КНУ імені Тараса Шевченка Компанець Тарас Анатолійович
Звертаючись до учнів УФМЛ, проректор з науково-педагогічної роботи Компанець Тарас Анатолійович відзначив, наскільки важливо скористатися можливістю вчитися на такому надсучасному, якісному обладнанні:
"Ви не можете точно знати, чим будете займатися в майбутньому! Нині у вас є можливість навчатися в унікальному БіоКласі. Нічого подібного в Україні поки не існує. Якщо ви щось хочете робити - робіть! У вас є якісь ідеї? Пробуйте їх реалізувати - не думайте, що це колись буде у майбутньому, якщо ідея прийшла, подумайте, що треба зробити для того, щоб її реалізувати", - підкреслив пан Компанець.
Тарас Анатолійович також згадав бум на Американській фондовій біржі 1981 році, пов'язаний з генною інженерією: акції невеликої компанії GN Tech за півгодини до початку торгів піднялись в три з половиною рази.
"Люди які вклали саме у цю компанію, за один день стали мільйонерами, а вклали вони 50 доларів. Це яскраво відображає те, як людство повірило в біотехнологію", - відзначив проректор.
Подібні освітні проєкти, які часто ініціює компанія "Біофарма" в Україні,надають можливість учням працювати на сучасному обладнанні, розвивати наукові навички та формувати фундамент для успішної кар’єри в біотехнологіях.
Як зазначають представники компанії та науковці, майбутнє країни багато в чому залежить від підтримки інноваційних стартапів та підготовки висококваліфікованих фахівців, які змінюватимуть медицину та технології на краще.