Медичний канабіс: нові можливості, світовий досвід

Медичний канабіс: нові можливості, світовий досвід

"Україна - друга Колумбія", "нашу країну буде засіяно і переповнено наркотичною марихуаною!", "У нас будуть народжуватися діти-недоумки", - саме так зустріли новий законопроект про легалізацію медичної марихуани деякі відомі політики, науковці та заслужені лікарі України. Водночас світовий досвід країн із розвиненою медициною свідчить про наступне: пацієнти з епілепсією, онкохворі, ветерани війни з ПТСР – це далеко не весь список людей, яким медичний канабіс життєво необхідний.

Чи так "страшний чорт"? Що насправді регулює закон? Чи перетворяться вітчизняні аптеки на притон для наркодилерів? І чому Україні потрібен медичний канабіс?

Міфи про канабіс, терапевтичний ефект

Не варто плутати медичний канабіс із марихуаною, – кажуть лікарі. Каннабідіол не є психоактивною речовиною, не викликає наркотичного сп'яніння та залежності, оскільки у ньому відсутні речовини тетрагідраканабідіолу, - підтверджують клінічні дані ВООЗ.

Відео дня

Медичний канабіс містить менше 1% ТГК у 2/3 сухої маси суцвіть, тому він не є психоактивною речовиною і навіть при високих дозах споживання не викликає змін у функціях психіки.

Це один із найефективніших та найбезпечніших засобів для пацієнтів з вираженим больовим синдромом, яким уже не допомагають знеболювальні. На відміну від наркотичних препаратів, медичний канабіс не потребує збільшення дози. Речовина ефективно усуває виражені болі, зменшує тривожність та депресивний стан, не викликає нудоту й блювання, що вкрай важливо для онкохворих.

У якомусь сенсі медичний канабіс - це єдиний наразі безпечний порятунок для тяжко хворих людей, які страждають від важких болей, тривожних та депресивних станів.

Бунт у кораблі: "Україна – друга Колумбія?"

Тема "легалізації медичного канабісу" насправді потрібна для того, щоб вирощувати та переробляти канабіс в Україні в дуже великих обсягах. Для легалізації медичного канабісу немає необхідності ухвалювати новий закон!, - поділилася своїми думками народний депутат та заслужений лікар України Ольга Богомолець.

"Під егідою легалізації медичного канабісу Україну хочуть зробити новою Колумбією в центрі Європи. У нас є для цього відповідний клімат, достатньо територій, потужностей та ліберально налаштованого населення", - резюмує пані Богомолець, вважаючи медичний канабіс неефективним засобом для боротьби з ПТС.

Цю ж думку транслювала до мас лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко, називаючи законопроект №7457 "дуже екзотичним":

Медичний канабіс: нові можливості, світовий досвід

"Цей закон про те, що Україна буде засіяна та наповнена наркотичною марихуаною!" – обурилася Юлія Тимошенко, запропонувавши Верховній Раді або закупити ліки на основі марихуани або подати у відставку.

Світовий досвід: медицина та наука

Варто зазначити, що медичний канабіс успішно застосовується у 56 країнах світу з розвиненою медициною та наукою, серед яких Німеччина, Франція, Ізраїль, Великобританія, Австрія, Бельгія, США, Канада. Терапевтичний ефект препарату підтверджено безліччю клінічних випробувань, у тому числі ВООЗ.

Міжнародне право дозволяє використовувати марихуану в медичних та науково-дослідних цілях. До ухвалення законопроекту №7457 українські вчені та лікарі не могли вільно досліджувати та застосовувати у своїй практиці канабіс.

Автори законопроекту припускають: дозвіл медичного канабісу стане чудовим фундаментом для розвитку медицини та фармацевтичної галузі в Україні, залучить вигідні міжнародні інвестиції у науку та промисловість.

Як купити медичну коноплю? Електронний реєстр

Що передбачає законопроект №7457, який отримав схвалення Верховної Ради 13 липня 2023 р.? За словами авторів законопроекту, включаючи президента України Володимира Зеленського, основна його мета - зробити медичний канабіс доступним для українців з онкологічними, психічними захворюваннями, тяжкими травмами, а також для ветеранів війни з ПТСР.

Зазначимо, що закон дозволяє вирощувати коноплю лише з дозволеною кількістю наркотичних речовин, що і викликало пекельні дебати в нашому політикумі.

Доступ до препаратів на основі канабісу буде у тих пацієнтів, які мають призначення лікаря за електронним рецептом. Аптеки з ліцензією на роздрібну торгівлю медичного канабісу продаватимуть медикаменти, реєструючи продаж через електронну систему охорони здоров'я.

Як бачимо, незважаючи на дискусії та розбіжності, більшість депутатів, враховуючи досвід європейських країн, підтримали законопроект про легалізацію медичного канабісу. Світова практика показує: подібні ініціативи навпаки проливають світло на тіньовий ринок торгівлі марихуаною та відкривають нові можливості для терапії тяжкохворих пацієнтів.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки