Медкабінет "Жінкомобіль": новий безкоштовний сервіс для українок на деокупованих територіях

Медкабінет 'Жінкомобіль': новий безкоштовний сервіс для українок на деокупованих територіях

Війна вносить свої корективи у сфері медичних послуг. Стартував новий благодійний проект від українських меценатів, закордонних фондів та волонтерів – сучасний та мобільний "Жінкомобіль". Це спеціальний гінекологічний кабінет на колесах, розроблений для жінок на деокупованих територіях країни.

Ініціатори проєкту – лікарі та волонтери благодійного фонду "Фонд імені професора Бакшеєва". Головними меценатами кабінету на колесах стали компанія Philip Morris, європейський фонд OBOZ Humanitäre Hilfe та українська компанія Scaner, яка надала медичне обладнання.

"Жінкомобіль" розпочав свою медичну місію з невеликих сіл Київської області. Мешканці села Дзвінкове вже оцінили зручність сервісу та професіоналізм лікарів. Адже за кілька хвилин після огляду й консультації пацієнтки отримали медичний висновок.

Відео дня

Машина з гінекологічним кріслом та інноваційною апаратурою дозволяє поставити експертний і точний діагноз після першого ж огляду пацієнтки, - стверджує співзасновник проєкту, акушер-гінеколог Сергій Бакшеєв.

"Автомобіль повністю автономний від електрики. Ми також запровадили у цей проєкт малу інвазивну хірургію та безкоштовне гістероскопічне обладнання", – зазначив Бакшеєв.

Обстеження повністю безкоштовне для всіх бажаючих жінок. Крім огляду та консультації лікарів, пацієнтки можуть також зробити:

  • УЗД органів малого тазу;
  • кольпоскопію;
  • цитологічне дослідження шийки матки;
  • аналізи крові;
  • гістероскопію.

Одна із мешканок села Дзвінкове Марія Харченко встигла оцінити зручність обстеження на колесах: "Нікуди не треба їхати, люди порадять усе, дають направлення на подальше обстеження. Це дуже добре, адже їхати кудись – це дуже важко!"

Місцеві медики погоджуються із пацієнткою: людям похилого віку досить складно кудись їхати за медичною допомогою у воєнний час. Новий проєкт дозволяє жінкам пройти якісне обстеження та отримати консультацію від професіоналів.

За словами лікарів, саме через війну та постійні стреси багато жінок зіткнулися із серйозними проблемами зі здоров'ям, у тому числі з раком та порушеннями ендокринної системи. Українки й досі не можуть отримати медичну допомогу через воєнні дії в країні.

Головне, щоб лікарі були з "руками" та щоб під рукою було обладнання, яке дозволяє виконати те, що може зробити фахівець, – додає акушер-гінеколог Сергій Бакшеєв.

"Якщо ви знаходитесь у деокупованому селі, якщо у вас немає доступу до медичної допомоги, ми приїдемо до вас. І зробимо це безкоштовно", – обіцяє Бакшеєв.

Після першого виїзду лікарі оглянули 20 жінок різного віку. У чотирьох із них виявили рак, що підтверджує актуальність таких оглядів. Організатори проєкту планують збільшити медичні місії деокупованими територіями України, а також залучити кардіолога й ендокринолога. Команда вже працює над створенням 2-го кабінету на колесах.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки