Медреформа в Україні: головні міфи показали в коміксі

12,6 т.
Медреформа в Україні: головні міфи показали в коміксі

Міністерство охорони здоров'я оприлюднило комікс, який розвінчує головні міфи, що витають навколо медичної реформи в Україні.

"Півроку тому група студентів Відкритого університету реформ, працюючи над власним проектом, провела опитування студентів ряду медичних установ. У результаті були визначені міфи, які супроводжують медичну реформу", - йдеться в пості на сторінці МОЗ в Facebook.

На основі отриманої інформації було створено ілюстрований буклет-комікс, який спростовує ці міфи, і відповідає на основні питання.

Читайте: Медична реформа: МОЗ заявив про важливе нововведення для лікарів

Відео дня

Міф 1: Вибір лікаря - одноразове рішення

Ні. Кожен підпише декларацію з лікарем, і лікар буде отримувати гроші за медобслуговування пацієнтів. Але пацієнт в будь-який час може змінити свого лікаря на іншого.

Міф 2: Медицина стане недоступною для малозабезпечених людей

Навпаки, з'явиться чіткий перелік медпослуг, які будуть 100% оплачуватися державою. Крім того, вагітність, пологи і лікування дітей будуть проводитися повністю за рахунок держави.

Міф 3: У селах не залишиться лікарів

На підтримку сільської медицини виділено 4,5 млрд грн. І в цьому році середня зарплата лікаря становитиме 370 грн за одного пацієнта. Оскільки конкуренції в селі у доктора набагато менше, зарплата сільських лікарів підвищиться.

Читайте: Медична реформа: українцям пояснили, кого не будуть лікувати безкоштовно

Міф 4: Студентам не потрібні будуть англомовні тести

Навпаки, з'явиться загальний англомовний тест для підтвердження кваліфікації лікаря. І цей тест буде міжнародним доказом рівня кваліфікації фахівця.

Міф 5: Усі випускники медвузів будуть сімейними лікарями

Ні, студенти самі вирішують, яким лікарем хочуть стати. Немає примусового розподілу на сімейних лікарів або вузькопрофільних фахівців.

Міф 6: Молоді лікарі залишаться без пацієнтів

Зараз навпаки є нестача лікарів первинної медичної допомоги, тому попит на хороших фахівців завжди буде, незалежно від їх віку.

Читайте: Нова медицина: озвучений головний критерій успішності реформи

Міф 7: Парамедик не зможе врятувати пацієнта

Під час навчання (6 місяців) парамедиків навчать, як стабілізувати стан пацієнта і доставити його в лікарню. Ставити діагноз і лікувати хворого - не їхня функція.

Міф 8: Лікарів буде катастрофічно не вистачати

Зараз є брак сімейний лікарів, але надлишок стоматологів та акушер-гінекологів. Однак ситуацію поправить фінансовий стимул - зростання зарплат лікарів первинної ланки.

Міф 9: Лікарів звільнять, лікарні закриють

З'явиться жива конкуренція серед лікарів і лікарень після впровадження принципу "Гроші йдуть за пацієнтом". Погано оснащені лікарні перепрофілюють під потреби населення - хоспіси, діагностичні центри.

Також читайте на "МедОбозе" відповіді на головні питання про вибір лікаря.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки