МоваЯзык

/ Новини медицини

Медреформа в Україні: головні міфи показали в коміксі

Міністерство охорони здоров'я оприлюднило комікс, який розвінчує головні міфи, що витають навколо медичної реформи в Україні.

"Півроку тому група студентів Відкритого університету реформ, працюючи над власним проектом, провела опитування студентів ряду медичних установ. У результаті були визначені міфи, які супроводжують медичну реформу", - йдеться в пості на сторінці МОЗ в Facebook.

На основі отриманої інформації було створено ілюстрований буклет-комікс, який спростовує ці міфи, і відповідає на основні питання.

Міф 1: Вибір лікаря - одноразове рішення

Ні. Кожен підпише декларацію з лікарем, і лікар буде отримувати гроші за медобслуговування пацієнтів. Але пацієнт в будь-який час може змінити свого лікаря на іншого.

Міф 2: Медицина стане недоступною для малозабезпечених людей

Навпаки, з'явиться чіткий перелік медпослуг, які будуть 100% оплачуватися державою. Крім того, вагітність, пологи і лікування дітей будуть проводитися повністю за рахунок держави.

Міф 3: У селах не залишиться лікарів

На підтримку сільської медицини виділено 4,5 млрд грн. І в цьому році середня зарплата лікаря становитиме 370 грн за одного пацієнта. Оскільки конкуренції в селі у доктора набагато менше, зарплата сільських лікарів підвищиться.

Міф 4: Студентам не потрібні будуть англомовні тести

Навпаки, з'явиться загальний англомовний тест для підтвердження кваліфікації лікаря. І цей тест буде міжнародним доказом рівня кваліфікації фахівця.

Міф 5: Усі випускники медвузів будуть сімейними лікарями

Ні, студенти самі вирішують, яким лікарем хочуть стати. Немає примусового розподілу на сімейних лікарів або вузькопрофільних фахівців.

Міф 6: Молоді лікарі залишаться без пацієнтів

Зараз навпаки є нестача лікарів первинної медичної допомоги, тому попит на хороших фахівців завжди буде, незалежно від їх віку.

Міф 7: Парамедик не зможе врятувати пацієнта

Під час навчання (6 місяців) парамедиків навчать, як стабілізувати стан пацієнта і доставити його в лікарню. Ставити діагноз і лікувати хворого - не їхня функція.

Міф 8: Лікарів буде катастрофічно не вистачати

Зараз є брак сімейний лікарів, але надлишок стоматологів та акушер-гінекологів. Однак ситуацію поправить фінансовий стимул - зростання зарплат лікарів первинної ланки.

Міф 9: Лікарів звільнять, лікарні закриють

З'явиться жива конкуренція серед лікарів і лікарень після впровадження принципу "Гроші йдуть за пацієнтом". Погано оснащені лікарні перепрофілюють під потреби населення - хоспіси, діагностичні центри.

Також читайте на "МедОбозе" відповіді на головні питання про вибір лікаря.

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

Читайте всі новини по темі "медична реформа" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини

Новини медицини

Новини медицини