Медреформа в Україні: Кабмін пояснив деталі нової моделі фінансування первинної медичної допомоги
Нова модель фінансування первинної ланки медичної допомоги, яка впроваджується в Україні з 1 січня 2018 року, передбачає, що кошти будуть "йти" за пацієнтом - до того лікаря і медустанови, до якого звернулася за допомогою людина.
Про це повідомляє Урядовий портал на своїй сторінці в Facebook.
Зокрема, перехід на нову модель фінансування буде відбуватися таким чином.
Читайте: У "Батьківщині" пояснили, чому голосували проти медреформи
Буде створена Національна служба здоров'я (спеціальний орган виконавчої влади), яка перерахує бюджетні кошти медичним закладам і лікарям-ФОПам за надання медичної допомоги людям.
"НСЗУ укладе угоди з усіма медичними установами і гарантує фінансування відповідно до кількості пацієнтів, яким у цих закладах надають допомогу. Фінансування буде проводитися на умовах попередньої оплати", - уточнили в Кабміні.
Читайте: Медреформа в Україні: хто з нардепів голосував "проти"
Потім кожному українцеві потрібно буде вибрати свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра і підписати з ним договір на медичне обслуговування.
"Медичний заклад, лікар-ФОП повідомляє НСЗУ про кількість пацієнтів, з якими підписані угоди. НСЗУ перераховує їм кошти за обслуговування громадян відповідно до встановлених тарифів", - зазначають в уряді.
У свою чергу, фінансування медичної допомоги через НСЗУ забезпечить єдині стандарти надання медичної допомоги та рівний доступ до медичних послуг для кожного громадянина, незалежно від прописки.
"Саме держава гарантуватиме, що кожному громадянину, який звернеться до сімейного лікаря, буде надана допомога безкоштовно. А лікар гарантовано отримає гроші за свою роботу, згідно із встановленим тарифом, незалежно від того, де він працює - у великому місті або сільській місцевості", - уточнили в Кабміні.
Читайте: Медреформа-2017 в Україні: опубліковано повний текст прийнятого законопроекту
Також в уряді повідомляють, що фінансування поліклініки, де працює лікар, амбулаторії або лікаря-ФОП відбуватиметься з державного бюджету і не буде залежати від фінансових можливостей місцевої громади або прихильності місцевих чиновників.
"Воно буде залежати виключно від кількості громадян, яким у медустановах надали допомогу", - резюмується у повідомленні.
Нагадаємо, Верховна Рада прийняла законопроект про медичну реформу в Україні у другому читанні 19 жовтня.