Медреформа в Україні: що можна вимагати безкоштовно, а за що доведеться платити

186,0 т.
Медреформа в Україні: що можна вимагати безкоштовно, а за що доведеться платити

Однією з найгучніших тем для обговорення в Україні залишається медична реформа, багато пунктів якої лякають як пацієнтів, так і самих лікарів.

Зокрема, українців турбує вартість медичних послуг. Ходять чутки, що після остаточного впровадження всіх пунктів медреформи, держклініки за цінами стануть на рівень з приватними. Як буде насправді - у матеріалі MedOboz.

Медреформа в Україні: що можна вимагати безкоштовно, а за що доведеться платити

"Уже страшно"

Відео дня

Популярний зараз міф про те, що кожен пацієнт відтепер отримуватиме медичну допомогу суто в межах тієї суми, яку буде виділяти на нього держава медустанові:

- на дітей до 5 років - по 1480 грн,

- на дітей 6-17 років - по 814 грн,

- на людей 18- 49 років - 370 грн,

- на 40-64-річних - по 444 грн,

- від 65 років і старше - по 740 грн.

Тобто на мінімальну суму можна двічі здати загальний аналіз крові, або сходити на один прийом до лікаря, якщо брати середні тарифи приватних клінік. Все інше начебто доведеться оплачувати самому.

Читайте: 100 тис. Зарплати і віддалена реєстрація: Супрун назвала плюси медреформи

"Боюся, що похід в державну поліклініку буде коштувати стільки ж, скільки і в приватну. А це мінімум 300 гривень за прийом. Плюс аналізи в платних лабораторіях, обстеження в діагностичних центрах тощо - тобто виходить непідйомна сума для більшості. Не розумію поки нічого, але вже страшно", - висловив свої побоювання 40-річний Олександр.

Медреформа в Україні: що можна вимагати безкоштовно, а за що доведеться платити

Основні послуги залишаться безкоштовними

У свою чергу Міністерство охорони здоров'я запевняє, що ці побоювання порожні - основні і популярні медичні послуги первинної медицини (до вторинної реформа поки не добралася) будуть оплачуватися за рахунок держави.

Читайте: МОЗ запускає "гарячу лінію" з питань медреформи: названий номер

Виходить, що практично все те, що зараз українці отримують безкоштовно, таким і залишиться.

Медреформа в Україні: що можна вимагати безкоштовно, а за що доведеться платити

"Меню" безкоштовних послуг

Згідно повідомлення на сайті МОЗ, з вас не мають права вимагати гроші за перелік послуг, затверджений Кабміном, навіть в приватних медустановах, які підписали договори з Національною службою здоров'я, не кажучи вже про державні.

Отже, безкоштовними залишаються такі послуги:

  • Спостереження за станом здоров'я дорослого або дитини, постановка діагнозу, лікування сімейним лікарем, терапевтом або педіатром;

  • Направлення до фахівця вторинної або третинної допомоги - отоларинголога, ендокринолога, хірурга, гінеколога, уролога та ін .; ті, за наявності направлення, також зобов'язані прийняти вас безкоштовно;

  • Ведення пацієнтів з хронічними захворюваннями і станами;

  • Пакет аналізів і досліджень:

Загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою; Загальний аналіз сечі; Аналіз крові на цукор; Загальний холестерин; Вимірювання артеріального тиску; ЕКГ; Вимірювання ваги, зросту, окружності талії; Швидкий тест на вагітність; Швидкий тест на тропонін; Швидкі тести на ВІЛ, вірусні гепатити; Інші дослідження і аналізи, які виконуються у напрямку доктора в установах вторинної медичної допомоги.

  • Ведення неускладненої вагітності;

  • Планові обов'язкові огляди немовлят - 10 оглядів лікаря і 6 оглядів медсестри в перший рік, 2 огляди в другій і 1 огляд в третій.

  • Відстеження вакцинації пацієнта згідно з календарем щеплень (вакцини проти туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, коклюшу, правця, кору, гепатиту В, гемофільної інфекції, краснухи, епідемічного паротиту поставляються державою);

  • Обов'язкові профілактичні обстеження на ряд захворювань;

  • Консультації щодо профілактики хвороб;

  • Виписка рецептів на ліки, зокрема за програмою "Доступні ліки";

  • Візит лікаря додому і надання послуг швидкої допомоги;

  • Паліативна допомога;

  • Надання медичних довідок, лікарняних, напрямків та ін.

Читайте: Як допомогти медреформу: українцям дали поради

Медреформа в Україні: що можна вимагати безкоштовно, а за що доведеться платити

Що з платними послугами?

"Поки в Україні в державних медустановах немає затвердженого списку платних медичних послуг. Отже, немає і точної інформації про їх вартість. Поки всі документи знаходяться на етапі розгляду і узгодження, так що говорити, які послуги стануть платними і їх ціна - дуже рано", - пояснив нам лікар Віктор Литвиненко.

Раніше MEDOBOZ розповідав, як потрапити до лікаря, якщо ви ще не підписали декларацію.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки