МоваЯзык

/ Новини медицини

Як допомогти медреформі: українцям дали поради

Як допомогти медреформі: українцям дали поради

В Україні з 2-го квітня розпочався перший етап реформи всієї системи охорони здоров'я. Якщо про механізми, терміни та послідовності кроків написано вже чимало, то в питаннях інструментарію ясності поки немає. Комп'ютеризація охорони здоров'я, автоматизація медицини - про що це?

На рівні окремого терапевта - про обов'язкове уміння працювати з комп'ютером. Сама по собі ця норма дає дорогу молодим фахівцям, здатним швидко почати роботу з новим для них галузевим ПО. На більш високому рівні кожному лікувальному закладу слід обрати та впровадити медичну інформаційну систему (МІС) - програмний комплекс для автоматизації роботи медичних працівників та управління лікувальним закладом.

МІС переведуть в цифрову сферу взаємовідносини лікаря і пацієнтів, з урахуванням того, що за пацієнтами стоять гроші, які держава виділяє, а лікар ці гроші отримає, лише надавши якісні послуги.

Одна з кращих українських систем - ЕМСіМЕД, багато років займає лідируючі позиції на ринку. Це - багатокомпонентний конструктор, який кожен медичний заклад збирає під свої потреби. На прикладі ЕМСіМЕД спробуємо пояснити, з якою метою нової реформи потрібні МІС.

Список завдань, що вирішуються медичною інформаційною системою, наступний:

Електронна медична карта: програмний модуль, який збирає всі дані про пацієнта, зберігає аналізи і діагностичні дані, а також дозволяє оцінювати динаміку показників стану здоров'я пацієнта і збирає всі дані в історію хвороби.

Реєстратура та управління ресурсами лікувально-профілактичного закладу: дозволяє управляти потоком пацієнтів, надає інструмент планування роботи як окремого лікаря, так і групи лікарів в межах ЦПМСД.

Електронне сховище медичної інформації про пацієнта в звичних облікових формах звітності - унікальне рішення, що дозволяє створювати аналітичні звіти на основі введеної інформації. Так, виписку для пацієнта можна сформувати в один клік.

У ЕМСіМЕД реалізований унікальний механізм електронного листа призначення: призначаючи медикаменти, лікар онлайн бачить їх наявність на складі медзакладу. Крім того, цей модуль дозволяє відстежити рух ліків всередині клініки, від надходження на склад до видачі пацієнту на руки.

ЕМСіМЕД містить лабораторний модуль EMCiЛАБ, що повністю вирішує всі завдання сучасної медичної лабораторії.

Інструмент аналітики для проведення наукових досліджень. Перехід в цифрове поле дозволить дослідникам спостерігати внутрішні тенденції, які були за межею їхнього зору, поки вся інформація зберігалася в паперовій формі. Як і в попередніх пунктах, цей функціонал може стати самостійним ринком, на якому з'являться свої наукові корпорації, інститути та стартапи.

Платформа для управління, оптимізації та планування роботи структур сфери охорони здоров'я. Дані з безлічі систем, зібрані воєдино, дозволяють передбачати адміністративні та економічні проблеми, моделювати їх рішення.

Такі основні функції медичних інформаційних систем. Звичайно, на ринку існують і інші МІС, крім ЕМСіМЕД, проте більшість з них не мають вищеописаного функціоналу. Якщо пропонований програмний продукт цього функціоналу не відповідає, необхідно ретельно зважити всі "за" і "проти", оскільки здоров'я пацієнтів - не поле для експериментів.

Підпишись на наш Telegram. Надсилаємо лише "гарячі" новини!

0
Коментарі
0
1
Смішно
0
Цікаво
2
Сумно
1
Треш

Блоги медицини