Медреформа в Україні: в МОЗ зробили уточнення про безкоштовні послуги

43,5 т.
Медреформа в Україні: в МОЗ зробили уточнення про безкоштовні послуги

В результаті медичної реформи в Україні первинна медична допомога, а також низка послуг, що надаються на первинному рівні, залишаться безкоштовними.

Про це розповів в ефірі ObozTV член Громадської ради при Міністерстві охорони здоров'я України Євген Гончар.

На питання, чи стануть платними такі процедури, як УЗД або аналіз крові, Гончар відповів: "Первинна ланка медичної допомоги - це сімейні лікарі, сімейні педіатри та дільничні терапевти, і послуги, які входять в порядок надання швидкої медичної допомоги, будуть безкоштовними. Буде нонсенс, якщо за них треба буде платити".

Відео дня

"У цьому переліку є, зокрема, і біохімічний аналіз крові, і загальний аналіз крові, і загальний аналіз сечі, і рентгенографія грудної клітини, і різні лабораторні та інструментальні втручання. Це буде безкоштовно", - підкреслив представник МОЗ.

"З приводу вторинної ланки медичної допомоги - всіляких оперативних втручань, це почнеться тільки в наступному році. До наступного року буде відомий бюджет, буде підрахована вартість послуг і кількість, яке буде оплачуватися", - зазначив він.

"Точного списку немає, але що пологи будуть безкоштовними - це точно", - додав Гончар.

Як повідомляв "Обозреватель", вже з 2019 року в Україні повинні затвердити тарифи на всі медичні послуги.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки