МЗУ уклали договори на закупівлю медвиробів для ортопедії та нейрохірургії
Медичні закупівлі України на замовлення Міністерства охорони здоров'я (МОЗ) України придбали 35 позицій медичних виробів для проведення ортопедичних, травматологічних та нейрохірургічних операцій.
Загальна сума укладених договорів складає понад 750 млн грн. Всі договори укладені терміном на три роки, аби забезпечити безперервну наявність медвиробів у закладах охорони здоров'я.
Зокрема, мова про такі медвироби:
- Ендопротези колінного, кульшового суглобів цементного та безцементного типів для первинного ендопротезування
- Кульшові та колінні суглоби для ревізійного ендопротезування
- Імпланти та інструменти для корекції складних сколіотичних деформацій хребта
- Спиця Кіршнера
- Інтрамедулярні фіксатори (стержні)
- Сітки титанові для краніопластики
- Пластини різних видів та розмірів, у тому числі для синтезу плеча, ключиці, лопатки, передпліччя, плеча, кісток кисті, стегна, гомілки, гомілковостопного відділу, та п"яткових кісток.
- Стрижні для великогомілкових, плечових та стегнових кісток.
Здійснити закупівлі вдалось з великою економією. Наприклад, очікувана вартість закупівлі спиці Кіршнера у кількості 286 134 одиниці склала 20,3 млн грн. Це хірургічний інструмент, який застосовується для лікування кісток у разі травм і переломів. В ході аукціону МЗУ ціна впала до 6,5 млн грн, тобто на понад 13 млн грн.
А сума на пластини різних видів зменшилась до 44,9 млн грн, економія склала більше 150 млн грн.
"В умовах війни запит на ортопедичні, травматологічні та нейрохірургічні оперативні втручання значно зростає, адже багато людей отримують різного роду травми. Це складні операції, які потребують спеціальних медичних виробів. Завдяки ефективній роботі разом з Медичними закупівлями України вдалося їх централізовано закупити зі значною економією. Для нас дуже важливо забезпечити все необхідне, аби пацієнти могли отримувати якісні, доступні та безоплатні медичні послуги",— сказав міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.
"Закупівлі медичних виробів для проведення ортопедичних, травматологічних та нейрохірургічних операцій – складна, але дуже важлива процедура. Наразі по всім укладеним договорам відбувається збір типорозмірів – це етап, на якому ми очікуємо від експертів МОЗ роз'яснення, які саме розміри необхідні лікарням по окремим медичним товарам. Перші поставки відбудуться вже наприкінці осені", – повідомив в.о. генерального директора МЗУ Олег Кльоц.