На голці: індустрія крапельниць ілюзія оздоровлення

На голці: індустрія крапельниць ілюзія оздоровлення

Коли вам востаннє ставили крапельницю? Можливо, після серйозного отруєння, зневоднення чи несподіваної алергічної реакції після укусу комах. Або ж ви можете належати до пацієнтів, які кожні півроку лягають на денний стаціонар, щоб…"прокапатися".

Так звана інфузійна терапія – досить поширене явище у пострадянських країнах, яке досі успішно практикується у наших медзакладах. Ініціаторами подібного "оздоровлення", як правило, виступають пацієнти. Однак наші лікарі охоче погоджуються на "денний стаціонар", свідомо знаючи, що це маячня.

Крапельниця як швидка допомога

На відміну від наших медпрацівників, західні експерти вкрай неоднозначно ставляться до подібної практики. Тож навіщо потрібні крапельниці? Насамперед крапельниця потрібна пацієнту в критичному стані, коли є загроза життю – крововтрата, шок, зневоднення, інтоксикація, гостра алергічна реакція.

Відео дня

Великі обсяги рідини вводяться внутрішньовенно, якщо недостатньо часу для дії внутрішньом'язової ін'єкції чи таблетки. Крапельницю також застосовують у тому випадку, коли пацієнт фізично не може або не встигає пити достатню кількість рідини, що часто буває при важкій діареї, отруєннях чи блюванні. Є також перелік препаратів, які вводяться виключно краплинним шляхом.

Що відбувається у разі спонтанного бажання прокопатись? Людина приходить до лікаря, скаржачись на загальний стан, слабкість, головний біль, "авітаміноз", "занепад сил", на що медпрацівник часто призначає нешкідливі "вітамінні коктейлі", глюкозу або фізрозчин.

Чому пацієнти хочуть "капатися"?

Є величезна кількість людей, яким не хочеться займатися лікуванням, контролем та профілактикою захворювань щодня. Вони можуть ігнорувати активний спосіб життя та здорове харчування, проте із задоволенням пройдуть курс "оздоровчих крапельниць" кілька разів на рік.

Чи можливо "вилікувати" гіпертонію, ішемічну хворобу серця чи алкоголізм вітамінним коктейлем чи фізрозчином?

Такий вид уявного лікування створює у пацієнта ілюзію оздоровлення, а надалі крапельниці можуть асоціюватись із альтернативою традиційному лікуванню.

Однак медпрацівники йдуть на це, свідомо знаючи, що жодна крапельниця, поставлена ​​раз на три місяці, ще нікого не зробила здоровою. При цьому більшість пацієнтів упевнені, що шкоди від такої терапії точно не буде, та це зовсім не так!

Чому крапельниці можуть бути небезпечними для здоров'я?

Інфузійна терапія "за бажанням" може призвести до набряків, порушень роботи нирок та інших небезпечних для здоров'я наслідків. Адже процедуру проводять, зазвичай, без попередніх аналізів, обмежуючись лише розмовою із лікарем.

Знаючи склад розчину для крапельниць, очевидно, що для їх призначення мають бути підстави. Наприклад, ізотонічні розчини калію, магнію, кальцію застосовуються для відновлення втрати внутрішньоклітинної рідини при інтоксикаціях та інфекціях.

Якщо проблем із рівнем концентрації електролітів у крові немає, то після крапельниці він може різко підвищитися, що може призвести до порушень ритму серця, функції нирок та появи набряків.

Ще один популярний інгредієнт багатьох крапельниць – дезінтоксикаційний засіб при захворюваннях печінки. Зазвичай організм сам синтезує їх у необхідній кількості. Через крапельниці він погано засвоюється та викликає симптоми порушення травлення.

Мультивітамінні розчини можуть спричинити надлишок певних мікроелементів. Вливання вітамінів групи В без потреби може спричинити порушення роботи мозку та координації. Вітамін С у великій кількості призводить до утворення каменів у нирках.

Є також крапельниці, які містять хелатні сполуки, які застосовують лише при отруєнні солями важких металів. У інших випадках є ризик серйозних побічних ефектів, таких як блювання, судоми, біль у м'язах, гіпоглікемія.

Окремі компоненти крапельниць можуть спровокувати алергічну реакцію. Надмірне навантаження вітамінами, фізрозчином та рідиною в цілому погано впливає на стан здоров'я людей із хронічними захворюваннями нирок та печінки. Якщо ви зважилися на інфузійну терапію, знайте, що є чимало інших методів психотерапії та поповнення запасів вітамінів в організмі.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки