На Одещині підтвердили "сибірку": всі подробиці

11,1 т.
Сибірська виразка

В однієї з п'яти осіб, що брали участь у забої худоби в селі Міняйлівка Одеської області, підтвердився діагноз "сибірка".

У хворого виявлена шкірна форма, яка лікується антибіотиками і не становить такої небезпеки, як легенева, повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я України.

Також отримано позитивний результат дослідження м'яса забитої тварини і грунту у дворі, де було забито хвору тварину.

"Ситуація перебуває під контролем місцевої влади. Фахівці Держпродпостачслужби і обласного лабораторного центру вживають необхідних заходів щодо недопущення розповсюдження захворювання", — сказано у повідомленні.

Відео дня

Зазначається, що сибірка локалізована в межах одного села — від 30 вересня 2018 року введено карантин. Медики обстежують людей, які контактували з хворими тваринами або вживали м'ясо забитої худоби.

"Особам, які мали ризик зараження збудником сибірки, призначається термінова профілактика антибіотиками і за ними здійснюється медичний нагляд", — заявляє МОЗ.

Раніше місцеві ЗМІ уточнили, що у госпіталізованих діагностовано специфічні симптоми захворювання шкіри. Було скликано екстренне засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше з'явилась інформація, що 5 осіб потрапили до лікарні з діагнозом "сибірка".

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки