На одну смертельну хворобу менше: фахівці оголосили сенсаційну новину

16,4 т.
На одну смертельну хворобу менше: фахівці оголосили сенсаційну новину

На сьогоднішній день існує лише два документально зафіксовані випадки захворювання на поліомієліт у двох країнах і, як заявляє Фонд Білла і Мелінди Гейтс, це, раніше поширене захворювання, може бути повністю переможене до кінця 2017 року.

Як повідомляє Zik, виступаючи на міжнародній конференції Ротарі Інтернешнл, присвяченій Всесвітньому дню поліомієліту, доктор Дж. Венгер, керівник програми з ліквідації поліомієліту Фонду Гейтса, сказав, що людство успішно досягло "завершення ліквідації поліомієліту".

"Ми ближче, ніж будь-коли, до перемоги над хворобою і переконані, що можемо побачити її кінець вже цього року", - сказав він.

Ротарі і Фонд Гейтса внесли величезний внесок у глобальну боротьбу проти поліомієліту, яка зосереджена в першу чергу на поширенні безпечних і ефективних пероральних вакцин навіть у найвіддаленіших куточках земної кулі.

Відео дня

Фонд Гейтса інвестував майже 3 млрд доларів у цю роботу. Ротарі, яке почало першу в світі ініціативу по боротьбі з поліомієлітом у 1985 році, внесло майже 2 млрд доларів. За підтримки урядів та інших організацій Фонд Гейтса і Ротарі допомогли вакцинувати 2,5 млрд дітей у 122 країнах, починаючи з 1980-х років.

Ця ініціатива була надзвичайно успішною.

"У 1988 році фіксувалося 40 випадків захворювання на годину, у 2016 році - 40 випадків лише за рік", - заявив у червні співзасновник Microsoft Білл Гейтс.

Сьогодні небезпечне і потенційно смертельне захворювання існує тільки в Афганістані і Пакистані.

Тридцять років тому вірус поліомієліту лютував у більш ніж 120 країнах світу і викликав параліч приблизно 350 тис. осіб щорічно.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", експерти розповіли, коли світ зможе забути про поліомієліт.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки