МоваЯзык

/ Новини медицини

На рівні Африки: українській медицині вказали місце в світі

Українська охорона здоров'я за рівнем фінансування знаходиться на одному з останніх місць в Європі і порівняна з країнами Африки, такими, як Мозамбік.

Про це в ефірі програми "Кворум" на ObozTV заявив президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк, коментуючи медичну реформу.

"Ми можемо порівнювати нашу медицину з будь-якими країнами, але, як кажуть у Росії, "по Сєньці шапка". Наша "шапка" знаходиться в Мозамбіку, а не в Англії. Там теж виділяється 100 доларів на рік на охорону здоров'я одного мозамбікця - на всю охорону здоров'я, включаючи первинну", - заявив Сердюк.

"Ми на 100 доларів на рік хочемо зробити англійську систему, яка працює на 4500 доларів на рік на одного англійця. 2000 доларів на рік - на одного поляка. Навіть молдаванин на рік має 200 доларів, а Мозамбік - 100. Що ми бачимо в перспективі Мозамбіку - 600 лікарів, 4 лікарні і 30 мільйонів мозамбікців", - підкреслив він.

Експерт також зазначив, що Україна - єдина країна в Європі, де пацієнти змушені дофінансувати охорону здоров'я зі своєї кишені більше, ніж на 50%.

"У Німеччині дофінансують від пацієнтів 20%, в Польщі - 20%. У нас - 50-60%, це страшно", - підкреслив він.

Як повідомляв "Обозреватель", раніше сімейний лікар Юрій Зінчук повідомив, що майже 70 тисяч українських лікарів були змушені виїхати за кордон через низькі зарплати в Україні .

Не набридаємо! Тільки найважливіше - підписуйся на наш Telegram-канал

Читайте всі новини по темі "медична реформа" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
1
1
Смішно
1
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини

Новини медицини

Новини медицини