Лікарні – під ударом: Землі напророкували нову страшну епідемію

30,0 т.
Лікарні – під ударом: Землі напророкували нову страшну епідемію

Землю в найближчому майбутньому може накрити смертоносна епідемія, викликана еволюцією бактерії Clostridium difficile, яка викликає інфекційне захворювання кишечника – псевдомембранозний коліт.

Такий висновок зробила міжнародна група вчених, проаналізувавши геном 906 штамів клостридії, виділених з людини, тварин (собак, свиней і коней) і довкілля, пише Лента з посиланням на Science Daily.

За словами дослідників, розсадником смертельної бактерії є медичні установи. Зараз формується різновид мікроорганізму, який стійкий до дезінфікуючих засобів і легко поширюється. Найчастіше у хворих спостерігаються інтоксикація, діарея, біль у животі і лейкоцитоз (підвищення кількості лейкоцитів у крові), проте мікроорганізм може спровокувати і небезпечні для життя стани, наприклад сепсис.

Відео дня
На світ насувається страшна епідемія

Вчені стверджують, що цей штам присутній у 70% зразків, узятих у пацієнтів лікарень. Він має мутації, які дозволяють бактерії краще засвоювати цукри. Результати дослідження показали, що мікроорганізми активніше колонізують кишечник мишей, раціон яких багатий на вуглеводи.

Довідка. Бактерія Clostridium difficile вперше з'явилася близько 76 тисяч років тому, проте кількість різних штамів почала збільшуватися в кінці XVI століття з появою перших лікарень. Бактерії формують спори, стійкі до впливу зовнішнього середовища і легко передаються від людини до людини. До захворювань часто призводить прийом антибіотиків, які знищують корисну мікрофлору і сприяють зростанню клостридій.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше Землі напророкували епідемію страшної хвороби, яка вбиває дітей і людей похилого віку.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки