МоваЯзык

/ Новини медицини

Найбільший прорив з моменту відкриття: лікарі знайшли можливий засіб проти раку і серцевих нападів

Вчені зі США виявили, що вижили після серцевого нападу пацієнти, які отримували протизапальні ін'єкції, мали більш низький ризик розвитку раку.

Як повідомляє The Guardian, під час дослідження було виявлено, що протизапальні ін'єкції можуть знизити ризик серцевих нападів і можуть уповільнити прогресування раку. На думку дослідників, ці дані є найбільшим проривом з моменту відкриття статинів (препарати, що знижують рівень холестерину - Авт.).

Пацієнти, які перенесли серцевий напад й отримали ін'єкції цільового протизапального препарату, званого канакінумабом, у майбутньому мали менше нападів, вважають вчені. Смертність від раку також була зменшена вдвічі у тих, хто лікувався препаратом, який зазвичай використовується тільки для рідкісних запальних станів.

Статини є основними лікарськими засобами для профілактики серцевих нападів і працюють в основному за рахунок зниження рівня холестерину. Але чверть людей, у яких був один серцевий напад, будуть страждати від його повторення ще протягом п'яти років, незважаючи на регулярне прийняття статинів. Вважається, що це відбувається через неконтрольоване запалення в артеріях серця.

Дослідницька група з жіночої лікарні в Бостоні перевірила, чи може таргетинг на запалення з потужним протизапальним засобом забезпечити додаткову вигоду від лікування статинами.

Дослідники зареєстрували понад 10 тис. пацієнтів, у яких був серцевий напад, і у яких вони зафіксували позитивний аналіз крові на запалення. Всі пацієнти отримували високі дози статинів, а також канакінумаб або плацебо, які вводилися ін'єкцією кожні три місяці. Процес тривав чотири роки.

У тих пацієнтів, які отримували ін'єкції канакінумаба, команда відзначила 15%-ве зниження ризику серцево-судинних "подій", включаючи смертельні і нефатальні серцеві напади та інсульти. Крім того, потреба в дорогих інтервенційних процедурах, таких як операції шунтування і вставка стентів, була скорочена більш ніж на 30%.

За словами головного дослідника, доктора Пола Рідкера, дослідження "відкриває нову еру терапії". "Вперше ми змогли остаточно показати, що зниження запалення, що не залежить від холестерину, знижує ризик серцево-судинних захворювань", - сказав він.

"Це має далекосяжні наслідки. Він каже, що, використовуючи абсолютно новий спосіб лікування пацієнтів, націленого на запалення, ми можемо значно покращити результати для деяких груп населення з високим рівнем ризику", - зазначає лікар.

"У своєму житті я бачив три глобальні епохи профілактичної кардіології, - сказав співавтор Пол Рідкер. - По-перше, ми визнали важливість дієти, фізичних вправ і відмови від паління. По-друге, ми побачили величезну цінність препаратів, що знижують рівень жирів, таких як статини. Тепер ми відкриваємо двері в третю епоху. Це дуже цікаво".

Стало також відомо, що значно скоротилися шанси захворіти на рак легенів: більш ніж на 75% із причин, які команда ще не зрозуміла. Дослідники планують подальші дослідження, щоб вивчити потенційно захисний ефект препарату проти раку.

Професор Мартін Беннетт, кардіолог із Кембриджа, який не брав участі в дослідженні, сказав, що результати дослідження були важливим кроком у розумінні причин серцевих нападів. Але, за його словами, у нього були проблеми з побічними ефектами, високою вартістю препарату і тим, що показники смертності не були кращими у тих, хто отримував цей препарат.

"Лікування британських пацієнтів навряд чи сильно зміниться в результаті цього випробування, але результати підтверджують дослідження інших препаратів, які пригнічують запалення при серцево-судинних захворюваннях і використання цього препарату при раку", - сказав він.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", іноді раптові серцеві напади можуть трапитися у молодих людей.

Підпишись на наш Telegram. Надсилаємо лише "гарячі" новини!

Читайте всі новини по темі "здоров'я" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини