Наймасштабніша за роки незалежності: Київ атакувала небезпечна хвороба

33,0 т.
Наймасштабніша за роки незалежності: Київ атакувала небезпечна хвороба

За останні півроку у Києві трапився наймасштабніший спалах кору з часів незалежності України.

Всього за 6 місяців 2019 року на цю хворобу у столиці заразилися понад 5 тисяч осіб, із яких майже 3 тисячі – дорослі. Про це, як передає УНІАН, повідомила директор Департаменту охорони здоров'я Києва Валентина Гінзбург.

Відомо, що такі показники втричі перевищують кількість тих, хто захворів за аналогічний період 2018 року.

Читайте: В Україні зафіксували новий спалах кору: озвучені страшні дані

Гінзбург уточнила, що близько 50% хворих потребували госпіталізації через тяжкий перебіг хвороби.

Відео дня

Крім того, у 2019 році від кору померло двоє дорослих, які не були щеплені та звернулися до лікарів надто пізно.

"Сьогодні вже нічого, крім щеплень, не убезпечить Київ від спалахів та епідемій вакцинокерованих інфекційних хвороб", – наголосила директор Департаменту охорони здоров'я.

Вона зазначила, що ситуація, в якій опинилася столиця і Україна загалом – результат втрати колективного імунітету.

"Просто кілька цифр, які вражають. У 2015 році у Києві на кір хворіло 5 осіб. У 2016-му – 3. У 2017-му – 87. У 2018-му – 3045. А за півроку 2019-го – понад 5000", – розповіла вона.

Наймасштабніша за роки незалежності: Київ атакувала небезпечна хвороба

Як уже писав OBOZREVATEL, дитина, яка не отримала своєчасне щеплення, може не тільки захворіти сама, але і заразити інших. Через це у квітні 2019 року Верховний суд України постановив, що невакцинованим дітям не можна відвідувати дитячий садок.

Спалах кору в Україні почався влітку 2017 року. За даними Міністерства охорони здоров'я, у 70% хворих не було необхідних щеплень (обох чи лише одного). У зв'язку з безпрецедентною епідемією МОЗ скасував вікові обмеження на безкоштовні вакцинації. Наразі зробити щеплення безкоштовно можуть як діти, так і дорослі.

Календар обов'язкових щеплень

Детальніше про причини, симптоми і профілактику кору можна прочитати на MedOboz.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки