Як захиститися від кору: лікар пояснив, чому одного щеплення недостатньо

49,9 т.
Як захиститися від кору: лікар пояснив, чому одного щеплення недостатньо

До спалаху кору в Україні призвело декілька причин. Основні з них – відмова від щеплень або вакцинація не в повному обсязі.

Про це в ефірі ObozTV розповів кандидат медичних наук Віктор Сидоренко. Він пояснив, чому одного щеплення від кору недостатньо і як перевірити, чи допомогла вакцина виробити імунітет до небезпечного захворювання.

Лікар нагадав, що цього року від ускладнень після кору померло понад 12 осіб.

"Поширенню кору в Україні сприяє кілька причин. Дуже багато людей не хочуть щепити своїх дітей. Це дійсно страшно. Тому що при зниженні бар'єру щеплення менш ніж за 60% може виникнути епідемія, і вона вже виникла", - зазначив він.

Відео дня

Читайте: Одразу після пологів: в Україні від кору трагічно померла молода мати

На думку Сидоренко, в негативному ставленні людей до щеплень частково винні ЗМІ.

"Дуже мало розповідають про те, наскільки добре захищає щеплення від кору та інших хвороб. А не дай Боже виникає якесь ускладнення – наступного дня по всіх телеканалах, по всіх каналах радіо розповідають", - пояснив він.

Але крім категоричної відмови від щеплень, за його словами, існує ще одна помилкова думка, не менш небезпечна.

"Щеплення не виконуються в повному обсязі. Необхідно два щеплення від кору. Дуже багато людей, провівши одне щеплення, вважають, що вони повністю захищені від захворювання, і на друге щеплення просто не приходять. А цього недостатньо", - підкреслив медик.

Читайте: Епідемія кору в Україні: Супрун розвіяла всі страхи про вакцинацію

Сидоренко звернув увагу, що для захисту від кору в організмі щепленої людини мають вироблятися антитіла. Однак у кожного свої індивідуальні особливості, тож іноді антитіла не виробляються в достатній кількості.

"І отут необхідно, якщо за правилами, провести двократне щеплення, а після цього лабораторним шляхом виявити, є у вас імунітет проти кори чи немає. І якщо імунітету немає, ще раз повторити щеплення", - порадив лікар.

Як захиститися від кору: лікар пояснив, чому одного щеплення недостатньо

Як писав OBOZREVATEL, днями з приводу спалаху кору в Україні різко висловився заступник міністра охорони здоров'я США Брет Джиро. Він здивувався, чому в країні "з такими розумними людьми" число випадків зараження на рівні "слаборозвиненої держави".

Всього з початку року кір діагностували у більш як 37 000 українців. У МОЗ б'ють на сполох: специфічних ліків від цієї хвороби не існує, і єдиний надійний захист – дворазова вакцинація.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки