Названо лауреатів Нобелівської премії з медицини

14,1 т.
Названо лауреатів Нобелівської премії з медицини

Нобелівський комітет оголосив імена лауреатів премії з фізіології і медицини. Ними стали троє американських учених - 72-річний Джеффрі Хол, 73-річний Майкл Росбаш і 68-річний Майкл Янг за "їхнє відкриття молекулярних механізмів, які контролюють циркадний ритм".

Як повідомляють "Факти", циркадні ритми - це циклічні коливання інтенсивності різних біологічних процесів, пов'язані зі зміною дня і ночі.

Давно відомо, що живі організми, враховуючи людей, мають внутрішній біологічний годинник, який допомагає їм адаптуватися до ритму дня.

Хол, Росбаш і Янг зуміли "зазирнути" всередину біологічного годинника і розібратися у їхній роботі. Їхнє відкриття пояснює, яким чином рослини, тварини і люди адаптують свій біологічний ритм так, щоб він синхронізуватися зі змінами на Землі.

Відео дня

Цього року рада директорів Фонду Нобеля збільшив розмір премії до дев'яти мільйонів шведських крон (1,12 мільйона американських доларів). У 2011 році її скоротили з 10 до 8 мільйонів крон через "несприятливу економічну ситуацію".

Одна з найпрестижніших міжнародних нагород вручається, як відомо, в областях медицини, фізики, хімії, економіки, літератури, а також вручається премія миру.

Церемонія вручення Нобелівських премій проходить у Стокгольмі й Осло 10 грудня - у день смерті засновника премії, шведського винахідника Альфреда Нобеля.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", вчені вперше провели високоточну "хімічну операцію" на людському ембріоні для того, щоб вилікувати генетичне захворювання.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки