Чим штами Сovid-19 "Омікрон" та "Дельта" відрізняються

Чим штами Сovid-19 'Омікрон' та 'Дельта' відрізняються

Нещодавно було проведено два нові великомасштабні дослідження в Південній Африці та Великобританії. Під час цих досліджень було встановлено, що люди, заражені новою версією Covid-19 Omicron, набагато рідше, потребують медичної допомоги в лікарні у порівнянні з тими, хто інфікується дельта. Останні результати досліджень виглядають більше, ніж обнадійливими.

Опубліковані результати у поєднанні з експертною оцінкою показують, що, незважаючи на те, що Omicron більш заразний, ця інфекція характеризується менш агресивним перебігом і супроводжується розвитком не таких серйозних симптомів, як його попередники.

Думка фахівця

Ерік Топол, доктор медицини, редактор, головний лікар Medscape та кардіолог Науково-дослідного перекладацького інституту Skipps у Ла-Хойя в Каліфорнії каже: "Отримані дані дозволять нам кількісно визначити, наскільки Omikron менш небезпечний, ніж Delta. Відповідно до останніх статистичних даних при інфіковані новим штамом коронавірусу Omikron, ризик госпіталізації нижче 40 - 75%, ніж за інфікованим Delta. І це більше, ніж відмінно! "

Відео дня

Аналіз даних, проведених у Всесвітній організації охорони здоров'я для співробітництва інфекційних захворювань та Імперський коледж Лондона, дав можливість з'ясувати, що у тих, хто інфікований Omicron, ймовірність виникнення потреби в медичній допомозі на 20% нижче, ніж у тих, хто заражений з Delta. Крім того, в таких осіб ризик госпіталізації нижче 40%.

Наявність імунітету до Covid-19 є перевагою

Дуже важливо, щоб у тих осіб, які раніше перенесли ковідну інфекцією, ризик того, що після повторної інфікування новим штамом Omicron, необхідність стаціонарного лікування на 50 – 60% нижча, ніж у тих, хто раніше не хворів на Covid-19. Ось чому доцільно назвати наявність імунітету до цієї сім'ї вірусу з явною перевагою.

CDC вдалося з'ясувати, що понад 45% дорослого населення Америки, що страждають на серцево-судинні патології, цукровий діабет, респіраторні інфекції, артеріальну гіпертензію та онкологічні захворювання, існує підвищена ймовірність виникнення ускладнень після перенесення COVID-19. За попередніми прогнозами, виникають ускладнення після перенесеної ковідної інфекції у людей в віці від 18 до 29 років, становить 19,8%, а у людей старше 80 років ризик розвитку ускладнень зростає до 80,7%.

У дослідженнях, прийняли участь всі, у кого був підтверджений діагнозом ЦОВІД-19 за допомогою полімеразної ланцюгової реакції. Відповідно до статистичних даних у Великобританії протягом перших двох тижнів грудня, було встановлено близько 56 000 випадків інфекції Омікрону та 269 000 випадків інфікування штамом Дельта.

У ще одному дослідженні, проведеному науковцями Національного інституту інфекційних захворювань у Південній Африці, пирйняли участь понад 29 000 людей, заражених Омікроном Covid-19, всі випадки були підтверджені лабораторно. Вчені порівнювали хід захворювання в інфікованих пацієнтів зі штамом Omicron та Delta. Це дослідження дозволило з'ясувати, що близько 70% ризик важкого перебігу захворювання був нижчим у тих, хто був інфікований штамом Омікрон, ніж у тих, хто був заражений штамом Дельта.

Небезпека ще існує

Автори цих двох досліджень попереджають, що, незважаючи на те, що такі дані обнадіюють громадськість, система охорони здоров'я в кожній країні не повинна розслабитися. Крім того, вони рекомендують лікарям бути в повній бойовій готовності на випадок нових спалахів інфікування.

Дослідження Нейл Фергюсона, доктор філософських наук, які вивчають поширення інфекційних захворювань та співробітників Імперського коледжу Лондона заявив: "Через те, що вірус Omicron характеризується високою інфекційністю, то не виключена ймовірність, що при прогресивному збільшенні кількості хворих на цей штам може знову виникнути підвищена потреба в медичній допомозі, така ж, як і останні два тижні ".

Автори цих досліджень роблять акцент на тому, що отримані ними результати є актуальними лише для Англії та Південної Африки, де значна частина населення має імунітет, який сформувався на тлі попередньо перенесеної ковідної інфекції . Вони звертають увагу на те, що ці дослідження не можуть бути використані в тих країнах, де відсоток вакцинованого та перехворілого населення значно нижчій.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки