Нові небезпечні побічні ефекти Ozempic

95,6 т.
Нові небезпечні побічні ефекти Ozempic

Препарати для схуднення та лікування цукрового діабету, такі як Ozempic, незважаючи на високу ефективність, мають чимало небезпечних побічних дій. Якщо раніше лікарі попереджали про гастропарез, порушення шлунково-кишкового тракту, панкреатит та проблеми з жовчним міхуром, то нове дослідження показує, що препарати семаглутиду можуть викликати втрату кісткової маси.

Втрата щільності кісткової тканини, відома як остеопенія або остеопороз, небезпечна тим, що призводить до підвищеної крихкості кісток, збільшуючи ризик переломів навіть при мінімальних травмах. Експерти розповіли, як захистити себе тим, хто приймає препарати Ozempic або Wegovy.

Ozempic впливає на мінеральну щільність кісток

В останні роки популярність препаратів агоністів рецепторів GLP-1 лише зростає завдяки їх ефективності при лікуванні ожиріння та діабету 2-го типу. Однак Ozempic пов'язаний і з небезпечними побічними ефектами: за даними нового дослідження 2024 р., клас препаратів семаглутиду, такі як Ozempic та Wegovy можуть викликати втрату щільності кісткової та м'язової тканини.

Відео дня

Переломи - найчастіше ускладнення при втраті щільності кісткової тканини. Кістки стегна, хребта та зап'ястя стають крихкими й можуть ламатися при падінні або навіть під невеликим тиском.

Для дослідження вчені спостерігали за 195 пацієнтами з ожирінням протягом року, які розпочинали лікування з низькокалорійної дієти. Одним давали плацебо, іншим учасникам пропонували займатися спортом та приймати плацебо, деякі приймали Ozempic, інші ж займалися спортом і також приймали препарат для схуднення.

Дослідники виявили, що у пацієнтів, які приймали Ozempic, спостерігалося зниження мінеральної щільності кісткової тканини стегна та хребта, коли вони не займалися спортом, порівняно з людьми, які приймали плацебо або лише займалися спортом.

"Ці результати свідчать про те, що додавання фізичних вправ до терапії GLP-1 є ефективною стратегією зниження ваги та збереження здоров'я кісток", - пишуть дослідники.

Що ще впливає на втрату щільності кісток, крім Оземпік?

"Ви можете зіткнутися із втратою щільності кісток та втратою м'язової маси при втраті ваги за будь-якого методу лікування", - зазначає доктор медицини, доцент відділення ендокринології у Медичному центрі імені Роберта Вуда Джонсона Кунал Шах.

Незалежно від того, чи ви втрачаєте вагу за рахунок зміни дієти, прийому інших ліків чи баріатричної операції, завжди існує ризик втрати щільності кісток.

Однак в даному дослідженні прийом препаратів для зниження ваги, таких як Ozempic, більше вплинув на щільність кісток, ніж втрата ваги іншими способами.

На думку лікаря Шаха, втрата щільності кісток і м'язової маси є найбільш серйозними проблемами прийому агоніста рецептора GLP-1. Лікарі зазвичай намагаються пояснити своїм пацієнтам, як підтримувати щільність кісток при прийомі цих ліків.

Як зберегти міцність кісток, приймаючи Оземпік?

Незважаючи на те, що втрата ваги будь-якими способами - це завжди ризик втрати щільності кісток, цьому все ж можна протистояти. Силові тренування можуть зміцнити не лише м’язову, а й кісткову тканину, – стверджує фітнес-тренер Альберт Матені:

"Це створює навантаження на ваші кістки, що зрештою робить їх більш міцними та щільними". Матені також зазначає, що біг та ходьба також можуть сприяти підвищенню щільності кісток.

Лікарі також рекомендують пацієнтам, які лікуються препаратами агоніста GLP-1 рецептора, регулярно проходити медогляд та перевіряти щільність кісток під час лікування.

Якщо ви приймаєте ліки для зниження ваги, важливо перед цим обговорити з лікарем проблему збереження щільності кісток та м'язової маси. Персоналізовані рекомендації від фахівця можуть допомогти мінімізувати втрату м'язової маси та щільності кісток. Експерти рекомендують фізичні вправи й спеціальне підтримуюче харчування.

disclaimer_icon
Важливо: думка редакції може відрізнятися від авторської. Редакція сайту не відповідає за зміст блогів, але прагне публікувати різні погляди. Детальніше про редакційну політику OBOZREVATEL – запосиланням...
disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки