Нові правила в лікарнях: лікарі поскаржилися на серйозні проблеми
З початком підписання декларацій з квітня 2018 року, в українських лікарнях - справжній хаос. Лікарі скаржаться на величезні проблеми: великі черги, втома і неорганізорванний робочий процес.
З найбільшими незручностями зіткнулися медики, у яких практично щодня спостерігається істотний потік пацієнтів - терапевти і сімейні лікарі, пише "Комсомольская правда в Україні" .
При цьому, лікарі відзначають, що з початку квітня не тільки помітно зросла кількість пацієнтів, але й обіцяні гроші, які фахівцям повинні виплачувати за кожного пацієнта, так і не прийшли на баланси медустанов. Тобто, їм доводиться працювати більше, але за колишню заробітну плату.
"У нас такий дурдом останні два-три тижні. Вся справа в тому, що з нами підписують декларації приїжджі, люди з інших районів Києва, студенти, та взагалі всі, хто хоче. У багатьох терапевтів набралося по тисячі-півтори підписантів. Але ніхто не відміняв наші ділянки. У мене на ділянці близько чотирьох тисяч чоловік. Ось і вийшло, що без малого шість тисяч душ на мені. Ще трохи і я впаду в буквальному сенсі слова, тому що додому раніше десяти вечора не потрапляю фізично", - зазначила лікар-терапевт однієї з амбулаторій Києва.
Читайте: Нові правила в лікарнях: українців попередили про виверту з деклараціями
"Прикро що "пристойні зарплати", про які говорили чиновники, до нас так і не дійшли. У відомості та ж сума, але додали пацієнтів, і обіцяють світле майбутнє. Створюється відчуття, що нас в черговий раз обдурили, а це неприємно" , - підкреслила фахівець іншої столичної поліклініки.
Зазначимо, український уряд пообіцяв медикам передоплату і те, що дуже скоро Національна служба здоров'я України зможе здійснювати її медичним закладам за надання первинної медичної допомоги. Як пояснюють чиновники, гроші можуть з'явитися вже на початку літа-2018.
Як повідомляв OBOZREVATEL.UA, вже через кілька місяців лікарні почнуть фінансувати за принципом "гроші йдуть за пацієнтом". На молодого українця будуть виділяти 370 грн / рік, на підлітка - 814 грн, на старого - 740 грн, а на дитину до 5 років - 1480 грн.