Офіційно: у МОЗ назвали список безкоштовних медпослуг для українців

57,5 т.
Офіційно: у МОЗ назвали список безкоштовних медпослуг для українців

Міністерство охорони здоров'я України опублікувало список послуг, які входять у гарантований пакет первинної безкоштовної медичної допомоги.

Про це сказано на сторінці відомства в Facebook.

Зокрема, сімейний лікар повинен буде:

- Спостерігати за станом здоров'я пацієнтів за допомогою різних досліджень, діагностувати і лікувати найбільш поширені хвороби, травми, отруєння, патологічні, фізіологічні (під час вагітності) стани;

- Супроводжувати пацієнтів з хронічними захворюваннями;

- Надавати невідкладну допомогу;

- Направляти пацієнта для надання йому вторинної (спеціалізованої) або третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги;

Відео дня

- Проводити профілактику: вакцинацію, огляди і дослідження пацієнтів з груп ризику;

- Надавати консультації.

Читайте: Медреформа в Україні: дорога до здоров'я або шлях на цвинтар?

Сімейний лікар може також спостерігати за неускладненою вагітністю і за здоровою дитиною відповідно до вікових особливостей і потреб. А також надання докладних описів послуги паліативної допомоги. Наприклад, оцінити ступінь болю, призначити і виписати рецепт на наркотичні засоби, психотропні речовини для лікування больового синдрому.

У рамках первинної медичної допомоги пацієнти гарантовано і безкоштовно зможуть отримати гематологічні дослідження,загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою, а також біохімічні та імунохімічні дослідження сироватки крові,глюкозу крові, загальний холестерин і загальний аналіз сечі.

Крім того, пацієнти матимуть право на інструментальні методи дослідження, серед яких електрокардіограма (ЕКГ) у спокої і мікроскопія мокротиння.

Українці зможуть також зробити швидкі тести на ВІЛ, вірусний гепатит та сифіліс.

Сімейний лікар призначає ліки і виписує рецепти, за якими, зокрема можна буде отримати препарати за програмою відшкодування вартості ліків, у яку будуть поступово включати все більше і більше захворювань і препаратів, а також оформляти довідки, лікарняні листи.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун докладно розповіла про те, які зміни були внесені в законопроект про медичну реформу.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки