Окупант несе хвороби: Супрун розповіла про серйозну проблему на Донбасі і в Криму

ВІЛ в Україні

Кількість заражених на ВІЛ і СНІД на окупованих територіях Донецької та Луганської областей і в анексованому Криму невідома, а інфіковані не отримують необхідне лікування від Росії.

Про це написала в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун на своїй сторінці в Facebook за підсумками конференції протидії ВІЛ/СНІД.

"Зазвичай супутні хвороби при ВІЛ/СНІД - це гепатити, туберкульоз, цукровий діабет. Але якщо говорити про Україну, ми маємо інший тип хвороби, яка йде пліч-о-пліч не лише з ВІЛ-позитивними людьми, а й з усіма нашими громадянами. Це – війна, яку розпочала і веде Росія. Після початку військового вторгнення Росії в Україну мешканці окупованого Криму та тимчасово непідконтрольних територій у Донецькій і Луганській областях опинилися без доступу до належної медичної допомоги", - пояснила вона.

Читайте: Діагностика раку: українцям дали важливі поради

За словами Супрун, згідно зі статистикою поширеності в лютому 2014 року в Донецькій області кожна п'ята людина жила з ВІЛ і кожна четверта - зі СНІД. Заражені потребували прийому антиретровірусної терапії.

"На сьогодні ми навіть не знаємо про точні цифри людей, які хворіють на ВІЛ/СНІД на цих територіях. В окупованому Криму не має можливості працювати жодна з міжнародних організацій, а пацієнтські організації перебувають під постійним тиском. Через це там перестали діяти програми зменшення шкоди – підтримки ув’язнених, хворих на ВІЛ/СНІД, туберкульоз. У Росії програми зменшення шкоди та замісна терапія заборонені. Внаслідок чого пацієнти починають знову вживати наркотики, що призводить до передозувань та самогубств", - пояснила вона.

У свою чергу, пацієнтам, які відмовилися від паспорта РФ, не пропонують медичні послуги. При цьому, Україна є не єдиною державою, постраждалою від злочинів Кремля.

"У цій дискусії брали участь міністри охорони здоров'я країн, які так само відчули російську агресію - Молдови і Грузії. Сьогодні скористалася нагодою черговий раз закликати світ долучатися до боротьби", - зазначила вона.

Як повідомляв OBOZREVATEL, в Африці група вчених розробила експериментальну вакцину від вірусу імунодефіциту людини.