Діагностика раку: українцям дали важливі поради

19,7 т.
Діагностика раку: українцям дали важливі поради

Чоловікам і жінкам необхідно проходити обстеження у лікаря, щоб на ранніх стадіях виявити ракові захворювання.

"Піклуєтесь про те, щоби все встигнути? Не забудьте залишити час і для себе! Ніхто не хоче думати про те, що може захворіти на рак, але набагато ефективніше не ховатися від проблеми, а працювати над тим, щоб її не допустити. Для цього критично важливо, щоби ми всі регулярно проходили обстеження. Більшість форм раку можна вилікувати на початкових стадіях", - написала в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун на своїй сторінці в Facebook.

Відео дня

За її словами, рак молочної залози на I стадії виліковний у 95% жінок. Однак, в Україні у кожної четвертої - захворювання діагностують уже на III-IV стадії.

"Схожа ситуація і зі здоров'ям чоловіків: у 21% випадків рак простати виявляють уже на метастатичних стадіях. Дізнайтеся, які обстеження і в якому віці варто проходити чоловікам і жінкам, щоб зберегти своє здоров’я", - наголосила Супрун.

Далі вона розповіла, які обстеження потрібно пройти в певному віці жінкам. 20 - 29 років: клінічне обстеження молочних залоз - 1 раз на рік; цитологічну діагностику (ПАП-тест) на рак шийки матки - 1 раз у 3 роки.

30 - 39 років: клінічне обстеження молочних залоз - 1 раз на рік; цитологічну діагностику і тест на вірус папіломи людини (ВПЛ-тест) - 1 раз у 5 років.

40 - 49 років: клінічне обстеження молочних залоз - 1 раз на рік; мамографію - 1 раз на 2 роки; цитологічну діагностику і тест на вірус папіломи людини - 1 раз у 5 років.

Від 50 років: клінічне обстеження молочних залоз - 1 раз на рік; мамографію - 1 раз на 2 роки; колоноскопію - 1 раз у 5 років. Від 60 років: інші обстеження призначає сімейний лікар або терапевт за потребою.

Чоловікам також слід пройти низку обстежень залежно від віку. 40 - 49 років: огляд в уролога - 1 раз на рік. Після цього лікар може призначити аналіз крові на ПСА-тест (Простат-специфічний антиген).

Від 50 років: огляд в уролога - 1 раз на рік. Лікар також може призначити ПСА-тест. Крім того, потрібно зробити колоноскопію - 1 раз у 5 років. Від 60 років: інші обстеження призначає сімейний лікар або терапевт за потребою.

"Незалежно від вашого віку та стану здоров’я – якщо помітили будь-які зміни – одразу зверніться до свого сімейного лікаря чи терапевта. Він спрямує вас на відповідні обстеження чи до вузького спеціаліста", - підсумувала Супрун.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше Супрун попередила українців про шкоду солодощів.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки