Перевірка рівня глюкози в крові по слині: що змінить нова технологія

Перевірка рівня глюкози в крові по слині: що змінить нова технологія

Дослідниками з Університету Ньюкасла в Австралії створена неінвазивна, зручна і безболісна технологія – смужка, яка перевіряє рівень глюкози в слині. Якщо все пройде успішно, то людям з діабетом більше не доведеться колоти палець для забору крові під час щоденних перевірок. Потрібно просто покласти смужку на язик, почекати кілька хвилин, після чого результат відіб'ється в мобільному додатку на телефоні.

Автор і керівник проєкту – Пол Дастур, професор фізики Університету Ньюкасла у Новому Південному Уельсі. Розробка підтримується урядом Австралії, проєкт отримав від нього 6,3 мільйона австралійських доларів фінансування для створення підприємства з масового виробництва тестових наборів, якщо клінічні випробування будуть пройдені.

Початок будівництва виробництва планується в цьому році, а перші пристрої повинні зійти з конвеєра до 2023 року. Планується, що вартість тесту буде мінімальною, що забезпечить їх широку доступність.

Відео дня

Як виглядає новий тестер і як він працює

Глюкоза в слині існує в малих концентраціях, тому для її виявлення потрібна "неймовірно потужна платформа". Також в слині містяться інші речовини, тому для отримання точних результатів вони повинні бути повністю виключені.

Смужка є біосенсором, вона оцінює біологічні або хімічні реакції, генеруючи сигнали. За розміром вона схожа на паличку жувальної гумки, але значно тонше.

Смужка складається з дуже тонкого транзистора, який містить фермент під назвою глюкозооксидаза. При попаданні на язик глюкозооксидаза реагує з глюкозою в слині з утворенням перекису водню. Згодом вона "розкладається" на іони водню, які генерують електричний сигнал. Його можна вловити, обробити та показати в додатку для смартфона.

Електронні матеріали в транзисторі є чорнилами, а це означає, що випробування можна проводити за допомогою друку з невеликими витратами. Фарба або чорнила, використані в тестах, містять напівпровідникові частинки, тому електронні малюнки можна завантажувати та роздруковувати на принтері.

За словами професора Дастур, технологія може бути розширена і використовуватися для тестування на COVID-19, а також для виявлення алергенів, гормонів і раку. Вже зараз проводиться спільна робота з Гарвардським університетом над тестом на COVID-19.

Важливість відкриття

За прогнозами, до 2023 року діабет стане найпоширенішим захворюванням в Австралії, випередивши рак і хвороби серця. У всьому світі від цієї хвороби страждає понад 460 млн дорослих, і вона є сьомою за значущістю причиною інвалідності.

На частку діабету припадає понад 320 млрд доларів витрат на охорону здоров'я тільки в США. Понад чотири млн осіб у Великобританії страждають діабетом, причому 90% цих випадків класифікуються як тип 2. До 2025 року ця цифра виросте до 5 млн через епідемію ожиріння.

Священним Граалем технологію називають завдяки тому, що вона не є інвазивною. На створення пристрою Пола Дастур надихнула його дружина, вчителька початкових класів, яка допомагає маленьким дітям контролювати рівень глюкози в крові. Вона говорила про складнощі, з якими стикаються ці діти перед кожним прийомом їжі.

На думку Пола Дастур, винахід дійсно відкриває перспективу безболісного, недорогого тестування глюкози. Новий пристрій радикально змінить уявлення о медичних пристроях і, зокрема, датчиках, тому що вони можуть бути надруковані за низькою ціною.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки