Підписання декларацій з сімейними лікарями: українці зіткнулися з проблемами

10,7 т.
Підписання декларацій з сімейними лікарями: українці зіткнулися з проблемами

В Україні пацієнти і самі лікарі вже зіткнулися з проблемами при підписанні декларацій.

Безліч людей просто не знають, навіщо потрібні договори, а тому продовжують ходити на прийоми до дільничного лікаря, пише "Сегодня".

Доктора ж не встигли освоїти комп'ютер напередодні реформи.

"Ніхто мене не попереджав, що потрібно щось підписувати про медреформу я тільки чув, що якісь медпослуги стануть платними, що гроші будуть ходити за людьми. Але як це буде - конкретики не знаю. У мене дочка медсестра. Я у неї питав, як їй медреформа. Вона теж не розібралася", - говорить один з пацієнтів в лікарні Каховки, де медреформу поки не проводять.

Відео дня

Читайте: "Аферисти вже чекають": в медичній реформі знайшли лазівку для корупції

За словами заступника головного поліклініки Каховки Ігоря Супруна, не всі лікарі ще зробили цифровий підпис, а він необхідний для підписання декларацій з пацієнтами.

Крім того, МОЗ ще не вніс всіх докторів до реєстру.

"Все не так просто, як хочеться. Сьогодні тільки почали докторів в цій системі реєструвати. Ось тільки сьогодні ми зареєстрували чотирьох докторів. Я далека людина від цієї всієї реєстрації. У нас є комп'ютерник - і він зараз реєструє. Ось мені тільки сьогодні дали мій пароль. Для мене це складно. Ключі ми зробили, тепер Київ нас повинен навчити, як працювати в системі", - розповідає лікар.

Як стало відомо, декларацію можна підписати і з лікарями приватних клінік. Однак там навряд чи захочуть набирати пацієнтів, адже гарантовані державою 370 грн на рік здатні перекрити не більше одного огляду лікаря, в той час як в законі не прописаний ліміт по відвідуванню лікувального закладу.

Тарифи на виклик лікаря додому, за рахунок покриття транспортних послуг, ще дорожчі. Базові лабораторний та інструментальний методи дослідження виявляться за бортом.

Однак спірним залишається питання, наскільки виграшним буде результат для самого універсального доктора і його пацієнтів.

"У спілкуванні з колегами чую про те, як непросто після 20 років трудового стажу в терапії вникати в особливості фізіологічних станів і захворювань у дітей, заучувати вікові дозування. Навпаки, екс-педіатри зізнаються, що розшифровка ЕКГ - не їх коник", - каже медик Катерина Островська.

У той же час відмовити в укладанні декларації лікарі можуть за двома підставами: медзаклад ще не підключено до електронної системи охорони здоров'я; лікар набрав максимальну кількість пацієнтів.

Інші причини - це порушення закону.

Як повідомляв "Обозреватель", раніше стало відомо, що медзаклад може відмовити в підписанні декларації з лікарем .

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки