МоваЯзык

/ Новини медицини

"Аферисти вже чекають": у медичній реформі знайшли лазівку для корупції

Медична реформа, яка передбачає підписання декларації про обслуговування між пацієнтом і лікарем, містить в собі лазівку, якою можуть скористатися коорупціонери.

Про це в ефірі програми "Кворум" на ObozTV заявив президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк.

Експерт нагадав, що, згідно з реформою, держава буде виділяти кошти на кожного пацієнта - 370 грн на рік. Підписуючи декларацію з лікарем, пацієнт повідомляє державі, що гроші за його обслуговування повинні бути спрямовані даному медпрацівникові.

"Я, як лікар, йду, наприклад, у "Київпастранс", де працюють всі молоді, здорові - там дві тисячі водіїв. Я їх всіх записую, бо у мене кум - директор. І потім нехай спробують звернутися за допомогою. Я всі гроші, всі 60 тисяч, покладу в кишеню, і ніхто у мене нічого не запитає", - пояснив він.

На питання, чи вважає він, що цією лазівкою скористаються аферисти, Сердюк відповів: "Звичайно! Вони чекають, коли вона стартує!"

На заперечення, що наступного разу люди не захочуть підписувати договір з таким лікарем, Сердюк відповів: "Підпишуть! Вони ж хочуть працювати, отримувати зарплату. Їм начальник накаже - підпишуть".

З думкою Сердюка погодився член Асоціації сімейних лікарів Києва Юрій Зінчук.

"У всіх розвинених країнах за кожним лікарем стоїть менеджер, який фіксує його роботу, і таким чином вона оплачується. У нас якість лікаря дуже важко оцінити", - зазначив Зінчук.

Як повідомляв "Обозреватель", в Україні 2 квітня стартує національна кампанія "Лікар для кожної родини", під час якої кожен громадянин отримає можливість вибрати лікаря первинної ланки і укласти з ним декларацію про обслуговування.

Зокрема, терапевти, педіатри та сімейні лікарі будуть приймати пацієнтів тільки після підписання меморандуму. Для цих цілей створили спеціальну організацію - Національну службу здоров'я з бюджетом у 8,2 млрд грн.

Ти ще не читаєш наш Telegram? А даремно! Підписуйся

Читайте всі новини по темі "медична реформа" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
1
1
Смішно
1
Цікаво
1
Сумно
1
Треш

Блоги медицини